Foto: O život prišiel mladý šofér Jozef, pred nehodou jazdou ohrozoval iných vodičov

POLÍCIA: Tragická dopravná nehoda
V nedeľu v noci v katastri Trenčianskej Turnej prišiel o život 26-ročný vodič, ktorý krátko pred nehodou svojou rýchlou a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných vodičov. Vodiča zaregistrovali diaľniční policajti na kontrolnom stanovišti v katastri Zamaroviec. Najskôr počuli neustále vytáčanie motora, potom zbadali Škodu Superb, ktorej vodič vo vysokej rýchlosti prechádzal po parkovisku a ohrozoval ľudí. Pri policajnej naháňačke sa hliadke stratil z dohľadu. Našli totálne zdemolované vozidlo prevrátené na streche v kanáli. Telo mladého Jozefa našli až na pozemku súkromnej firmy za kanálom, pomôcť mu už nedokázali. Prípadný alkohol či omamné látky u vodiča budú zisťovať pri pitve. Bratislava, 26. marec 2018. Foto: SITA/KR PZ Trenčín.

BRATISLAVA/TRENČÍN 26. marca (WebNoviny.sk) – V nedeľu v noci v katastri Trenčianskej Turnej prišiel o život 26-ročný vodič, ktorý krátko pred nehodou svojou rýchlou a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných vodičov už od diaľnice D1 od Zamaroviec.

Hliadka chcela šoféra skontrolovať

Pri policajnej naháňačke sa hliadke stratil z dohľadu, policajti našli auto prevrátené v kanáli a telo vodiča ležalo mimo vozidla. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, vodiča zaregistrovali diaľniční policajti na kontrolnom stanovišti v katastri Zamaroviec.

Najskôr počuli neustále vytáčanie motora, potom zbadali Škodu Superb, ktorej vodič vo vysokej rýchlosti prechádzal po parkovisku a ohrozoval ľudí, niektorí museli aj uskočiť. Hliadka chcela šoféra skontrolovať, ten však dupol na plyn. Na diaľničnom privádzači v Trenčíne opustil diaľnicu a ohrozil pri tom niekoľko vodičov.

Auto našli prevrátené na streche

Hliadka ho stále prenasledovala, za zákrutou sa im stratil z dohľadu. Keďže nevideli žiadne svetlá, po vozidle začali pátrať v okolí. Na krajnici pri kruhovom objazde zbadali úlomky z plastov z vozidla a stúpajúci dym. Totálne zdemolované vozidlo našli prevrátené na streche v kanáli.

Telo mladého Jozefa našli až na pozemku súkromnej firmy za kanálom, pomôcť mu už nedokázali. Prípadný alkohol či omamné látky u vodiča budú zisťovať pri pitve. Ako dodala Antalová, pri prenasledovaní nebola použitá strelná zbraň ani varovný výstrel a ani iná hrozba strelnou zbraňou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom