Foto: Ocenili policajtov, ktorí pracujú na objasnení vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice

Odovzdávanie ocenení policajtom
Policajný prezident Milan Lučanský a ministerka vnútra Denisa Saková odovzdávajú ocenenia policajtom, ktorí pracujú na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra Denisa Saková udelila ocenenie policajtom, ktorí pracujú na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Saková si váži aj prácu prokuratúry

Informoval o tom Policajný zbor na sociálnej sieti. „Všetci vieme, že to, čo sa vo februári stalo, neotriaslo len policajným zborom, ale celou spoločnosťou,“ povedala ministerka s tým, že vysoko odbornou prácou prispeli členovia vyšetrovacieho tímu k objasneniu skutku. Zdôraznila tiež, že si rovnako váži aj prácu prokuratúry.

Policajný prezident Milan Lučanský skonštatoval, že chce veriť, že tím nie je ocenený poslednýkrát. „Všetci vieme, že objasniť je len tá prvá základná časť celého prípadu,“ dodal s tým, že ďalej bude nutné zistené skutočnosti preukázať a páchateľov nakoniec odsúdiť.

Štyria obvinení skončili vo väzbe

Polícia pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy obvinila zatiaľ spolu štyri osoby. Dvoch obvinených, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky. Tretieho zadržali v jeho bydlisku blízko Komárna.

Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľku Alenu Zs., zadržalo v piatok 28. septembra v Komárne policajné komando Lynx Commando a je obvinená z objednávky vraždy Kuciaka. Zoltán A. podľa medializovaných informácii s vyšetrovateľmi spolupracuje.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJán KuciakMartina KušnírováMilan LučanskýMiroslav M.
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúra