Foto: Opitý Ján nahlásil bombu v Tescu, krátko nato skončil v rukách polície

Bombový poplach
Novomestskí policajti v krátkom čase zadržali páchateľa, ktorý oznámil bombu v hypermarkete. Muž v utorok dvakrát zavolal na tiesňovú linku so strohým odkazom: „Nič len toľko, že v Tescu je bomba, ak nezatiká, tak vybuchne to“. Policajti okamžite evakuovali desiatky ľudí z hypermarketu a po niekoľkých hodinách zadržali podozrivého 29-ročného Jána (uprostred) z okresu Nové Mesto nad Váhom. Konal pod vplyvom alkoholu a po vytriezvení si uvedomil dôsledky svojho konania. Nové Mesto nad Váhom, 24. november 2017. Foto: SITA/KR PZ Trenčín.

BRATISLAVA/NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 24. novembra (WebNoviny.sk) – Novomestskí policajti v krátkom čase zadržali páchateľa, ktorý oznámil bombu v hypermarkete. Muž v utorok dvakrát zavolal na tiesňovú linku so strohým odkazom: „Nič len toľko, že v Tescu je bomba, ak nezatiká, tak vybuchne to“.

Z Tesca evakuovali desiatky ľudí

Policajti okamžite evakuovali desiatky ľudí z hypermarketu a po niekoľkých hodinách zadržali podozrivého 29-ročného Jána z okresu Nové Mesto nad Váhom.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, policajtom sa priznal. Konal pod vplyvom alkoholu a po vytriezvení si uvedomil dôsledky svojho konania. Vyšetrovateľ ho obvinil zo šírenia poplašnej správy a hrozí mu trest na jeden rok až päť rokov.

Ľuboš nahlásil bombu a súde

Je to už druhý anonymný telefonát, ktorý novomestskí kriminalisti objasnili v priebehu šiestich mesiacov. V apríli zadržali muža, ktorý volal na tiesňovú linku 112, a nahlásil “dosť veľkú bombu v Novom Meste na okresnom súde”.

Evakuovať museli budovu, v ktorej okrem súdu sídlia aj ďalšie inštitúcie, a to okresný úrad, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a taktiež aj okresné riaditeľstvo PZ. Bolo to vyše 300 ľudí. V priebehu pár hodín zadržali podozrivého 26-ročného Ľuboša z Bziniec pod Javorinou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom