Foto: Opitý vodič skončil v cele, na kruhovom objazde vyšiel na obrubník a narazil do zábradlia

opitý vodič, dopravná nehoda
Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Foto: www.facebook.com

Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Po tom, čo popíjal, sadol si za volant svojho Citroën C4.

Na kruhovom objazde neprispôsobil rýchlosť, vyšiel na obrubník mimo cesty a narazil do ďalšieho obrubníka a kovového zábradlia.

Ako informovala nitrianska krajská polícia, policajti vodičovi namerali 1,85 promile alkoholu v dychu. Kórejčan skončil v cele aj s obvinením z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

opitý vodič, dopravná nehoda
Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Dôvodom je chrípka a podobné ochorenia, zákaz platí až do odvolania
  • aktualizované 31. januára 14:19
Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici na sociálnej sieti informuje o zákaze návštev v najväčšej nemocnici v Banskobystrickom kraji. Dôvodom je aktuálna epidemiologická situácia v kraji a odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Zákaz platí od stredy 29. januára na všetkých oddeleniach nemocnice a platí do odvolania. Od piatka, rovnako až do odvolania platí zákaz návštev aj v Nemocnici Zvolen. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavlíková.
opitý vodič, dopravná nehoda
Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Modernizácia trvala desať mesiacov a vyžiadala si investíciu 113-tisíc eur. Neštátne zdravotnícke zariadenie Poliklinika Giraltovce ILB, s.r.o. vo štvrtok otvorilo zmodernizované röntgenologicko-ultrazvukové pracovisko. Modernizácia, ktorá začala v marci minulého roka, trvala desať mesiacov a stála viac ako 113-tisíc eur. Ako pre agentúru SITA konkretizovala riaditeľka polikliniky Zuzana Gajdošiková, takmer stotisíc eur určených na prístrojové vybavenie pochádzalo z vlastných zdrojov a úverov. Zvyšných 13-tisíc eur stáli stavebné úpravy vrátane novej antistatickej podlahy, elektrických rozvodov a prezliekacích kabínok. Časť nákladov vo výške päťtisíc eur hradilo mesto, zvyšok pokryla poliklinika.

Nižšia radiačná záťaž pre pacientov

Poliklinika bola postavená v roku 1961. Mesto zrekonštruovalo budovu, v ktorej teraz poliklinika sídli, v rokoch 2011 až 2013, no prestavba nezahŕňala komplexnú výmenu RTG vybavenia. V rámci terajšej investície zdravotníckemu zariadeniu pribudli RTG a USG prístroje, úložisko, zobrazovací monitor, počítače a ďalšia technika. „Nákupom digitálneho RTG prístroja, nového USG prístroja, zosieťovaním jednotlivých ambulancií polikliniky a nasadením nemocničného informačného systému sa podstatne zvýši úroveň poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v meste a v danej spádovej oblasti. Taktiež sa dosiahne včasnejšie diagnostikovanie a výrazne vyššia diagnostická kvalita pri podstatnom znížení radiačnej záťaže pacientov,“ uviedla Gajdošiková.

Poliklinika Giraltovce

Je to neštátne zdravotnícke zariadenie, ktoré svojou polohou zastrešuje zdravotnú starostlivosť pre viac ako 17-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Zdravotnú starostlivosť poskytuje od 19. januára 1998. Poskytuje komplexné zdravotné služby v 13 odborných ambulanciách, laboratórne vyšetrenia, RTG i USG vyšetrenia a služby fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
opitý vodič, dopravná nehoda
Opitý 33-ročný Kórejčan havaroval v Komárne. Nový moták Mariana Kočnera ukazuje, že z väzby ďalej riadil biznis a zháňal peniaze. Marian Kočner, obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, ani po uväznení nestratil kontrolu nad svojím podnikaním.

Domové prehliadky u Kočnera

Ako informuje spravodajský portál domov.sme.sk>sme.sk, z väzby tajne riadil prevody bytov v lukratívnej časti Bratislavy za stovky tisíc eur a rodinu usmerňoval, ako pri tom postupovať. [related id="1480983" /] Vyplýva to z ďalšieho motáku, ktorého obsah doteraz nebol známy. „Ahojte rodina, pár inštrukcií pre najbližšie obdobie,“ prihovára sa v ňom Kočner. Ako ďalej spomínaný portál, práve s tými prevodmi a ďalšou ekonomickou trestnou činnosťou súvisia aj štvrtkové domové prehliadky u Kočnera a jeho spolupracovníkov.

Moták nie je datovaný

Trestné stíhanie v súvislosti s prevodmi bytov z motáku začala polícia ešte vlani v novembri, nikto nie je obvinený. Fotografiu motáka o prevode bytov našla polícia v iPhone mladšej dcéry Andrei, ktorý jej vzala 16. októbra 2018. „Andy, nahradíš ma v spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok. Firma vlastní nehnuteľnosť na Cintorínskej (byty a nebytové priestory), ktoré sa postupne predávajú,“ prináša portál odkaz Kočnera. Dáta z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ich slovenským médiám na analýzu. Podľa portálu moták nie je datovaný, ale Kočnerova dcéra si ho mobilom odfotila 5. septembra 2018. Obsah inštrukcií korešponduje s udalosťami, ktoré nasledovali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom