Foto: Počas protidrogovej razie „LOLO“ zadržali desať ľudí, štyroch obvinili

POLÍCIA: Protidrogová razia
Štyria obvinení sú výsledkom rozsiahlej protidrogovej razie s názvom “LOLO”. Policajti s kukláèmi zasahovali v Seredi, v chatovej oblasti na ulici Bratislavskej a v rodinnom dome na Ulici Ivana Krasku, v obci Jahodná, èas Èótfa a v Orechovej Potôni, èas Lúky. Vykonali štyri domové prehliadky, dve prehliadky iných priestorov a pozemkov, a preh¾adali aj dve autá. Poèas akcie zadržali 10 osôb a látky s podozrením na pervitín, heroín, marihuanu a extázu. Okrem toho zaistili krátku strelnú zbraò a pravdepodobne falošnú 50-eurovku. Všetky veci putovali na expertízu. Voèi štyrom obvineným je spracovaný podnet na väzobné stíhanie. V zmysle zákona im hrozí trest odòatia slobody na 3 až 10 rokov. Bratislava, 4. december 2018. Foto: SITA/KR PZ Trnava Foto: SITA/KR PZ Trnava.

BRATISLAVA/TRNAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Štyria obvinení sú výsledkom rozsiahlej protidrogovej razie pod názvom “LOLO” v Seredi a v okrese Dunajská Streda. Počas nedeľňajšej razie zaistili aj drogy.

Zásah v chatovej oblasti

Policajti s kukláčmi zasahovali v Seredi, v chatovej oblasti na ulici Bratislavskej a v rodinnom dome na Ulici Ivana Krasku, v obci Jahodná, časť Čótfa a v Orechovej Potôni, časť Lúky. Vykonali štyri domové prehliadky, dve prehliadky iných priestorov a pozemkov a prehľadali aj dve autá.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, zadržali 10 osôb a látky s podozrením na pervitín, heroín, marihuanu a extázu. Okrem toho zaistili krátku strelnú zbraň a pravdepodobne falošnú 50-eurovku. Všetky veci poputovali na expertízu.

Podnet na väzobné stíhanie

Na základe predbežných výsledkov expertov a doposiaľ vykonaných procesných úkonov sú z drogového zločinu obvinení 50-ročný Roman zo Serede, 36-ročná Petra z Jahodnej, 18-ročný Marko z Jahodnej a 57-ročná Jarmila z Orechovej Potône.

Na všetkých štyroch je spracovaný podnet na väzobné stíhanie. Ostatných zadržaných policajti prepustili. Ako dodala Linkešová, naďalej však budú s nimi vykonávané procesné úkony v zmysle trestného poriadku za účelom ich trestného stíhania. V zmysle zákona im hrozí trest na tri až 10 rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR