Foto: Podporovatelia brexitu začali protestný pochod do Londýna, pridal sa aj Nigel Farage

Brexit
Podporovatelia brexitu začali protestný pochod zo severovýchodného Anglicka do Londýna, Sunderland, Veľká Británia, 16. marec 2019. Foto: SITA/AP

SUNDERLAND 16. marca (WebNoviny.sk) – Podporovatelia brexitu začali protestný pochod zo severovýchodného Anglicka do Londýna. Protestujúci obviňujú politikov zo „zrady“, pretože sa im nedarí dostať Veľkú Britániu z Európskej únie.

Skupina zhruba 100 až 200 postarších protestujúcich sa vydala na cestu zo Sunderlandu, ktorý sa nachádza 435 kilometrov severne od britského hlavného mesta. Pokrikujú pri tom „Príjmite demokraciu“ a „Nech vládne Britannia“. Skupina plánuje 29. marca doraziť k britskému parlamentu. Pešo však pôjdu len časť cesty.

K protestujúcim sa v sobotu pridal aj niekdajší líder Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage. „Ak si politici myslia, že s nami môžu zametať, tak k nim napochodujeme a povieme im, že nemôžu,“ vyjadril sa Farage.

Odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie je naplánovaný na 29. marca, ale pravdepodobne ho odložia na neskôr, keďže sa poslanci nevedia zhodnúť na podpore dohody o brexite. Parlament tento týždeň odhlasoval, že vláda úniu požiada o odklad brexitu o najmenej tri mesiace.

Brexit, Nigel Farage
K protestujúcim sa pridal aj niekdajší líder Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage, Sunderland, Veľká Británia, 16. marec 2019. Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nigel Farage
Firmy a inštitúcie EU Európska únia