Foto: Policajti strieľali na Audi A4, vodič skončil v cele

POLÍCIA: Streľba
Policajti v utorok pri Vinohradoch nad Váhom v okrese Galanta strieľali na strieborné Audi A4 (na snímke), vodiča chceli skontrolovať pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Dvadsaťtriročný Vinohradčan zastavil na odstavnej ploche v lesíku pri obci, policajti ho vyzvali, aby vystúpil. ten však ich výzvy ignoroval a autom sa pohol smerom na policajta, nerešpektoval ani výzvu policajtov, že použijú služobnú zbraň. Autom prudko vyrazil na policajtov, tí museli uskočiť, aby ich nezrazil. Policajti vystrelili dva varovné výstrely do vzduchu, vodič stále unikal a následne piatimi výstrelmi zasiahli pneumatiky a zadnú časť auta. Napokon vodiča, po asi dvoch kilometroch, za použitia donucovacích prostriedkov, zadržali. Pri prehliadke našli vo vozidle striekačku a podomácky prerobenú zbraň. Veci putovali na expertízu, vodič je v policajnej cele. V prípade je začaté trestné stíhanie zo zločinu útoku na verejného činiteľa, nedovoleného ozbrojovania a drogovej trestnej činnosti. Foto: SITA/KR PZ Trnava

BRATISLAVA/GALANTA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Policajti v utorok pri Vinohradoch nad Váhom v okrese Galanta strieľali na strieborné Audi A4, vodiča chceli skontrolovať pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Dvadsaťtriročný Vinohradčan zastavil na odstavnej ploche v lesíku pri obci, policajti ho vyzvali, aby vystúpil.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, ten však ich výzvy ignoroval a autom sa pohol smerom na policajta, nerešpektoval ani výzvu policajtov, že použijú služobnú zbraň. Autom prudko vyrazil na policajtov, tí museli uskočiť, aby ich nezrazil.

Policajti vystrelili dva varovné výstrely do vzduchu, vodič stále unikal a následne piatimi výstrelmi zasiahli pneumatiky a zadnú časť auta. Napokon vodiča, po asi dvoch kilometroch, za použitia donucovacích prostriedkov, zadržali.

Pri prehliadke našli vo vozidle striekačku a podomácky prerobenú zbraň. Veci putovali na expertízu, vodič je v policajnej cele. V prípade je začaté trestné stíhanie zo zločinu útoku na verejného činiteľa, nedovoleného ozbrojovania a drogovej trestnej činnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR