Foto: Polícia chytila pašerákov z Ukrajiny na rogale, na Slovensko sa dostal aj jeden Afgánec

Prekročenie hranice
Policajti chytili pašerákov na rogale. Narušenie hranice zaznamenali v obvode Maťovských Vojkoviec. 24. august 2018 Foto: SITA/KR PZ Bratislava


BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Prevádzači skúšajú rôzne spôsoby nelegálneho prevádzania cudzincov cez hranice. Pokusy cez les či po vode nie sú ničím výnimočné, tento týždeň policajti chytili pašerákov na rogale. Narušenie hranice zaznamenali v obvode Maťovských Vojkoviec.

Policajti mobilnej a zásahovej jednotky riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec sledovali dráhu letu a dvojmiestne rogalo ich zaviedlo až na lúku v obci Hraň v okrese Trebišov. Tu už čakala dvojčlenná slovensko-ukrajinská posádka auta, ktorá rogalu pomáhala bezpečne pristáť. Všetkých štyroch mužov policajti zadržali.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, najskôr sa pokúsili ujsť, no keď videli, že sa im to nepodarí, kládli aktívny odpor a policajti museli použiť donucovacie prostriedky. Dvoch Ukrajincov vyšetrovateľ Národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil z prevádzačstva a nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

Ukrajinskému pilotovi rogala, ktorý pri zatýkaní kládol najväčší odpor, pre istotu zavolali záchranku a je v nemocnici. So Slovákom momentálne prebiehajú procesné úkony. Afganca, ktorého nelegálne dostali na naše územie, v rámci readmisnej dohody vrátili na Ukrajinu. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na tri až osem rokov. Vyšetrovanie pokračuje ďalej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR