Foto: Polícia hľadá svedkov naháňačky luxusných áut, pri ktorej zomrel nevinný vodič Fabie

POLÍCIA: Dopravná nehoda
Preteky Poliakov na slovenskej ceste neprežil slovenský vodič Škody Fabie a otec, ktorý cestoval so svojou rodinou. Dnes na obed sa v okrese Dolný Kubín pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver. Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, na čo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom Škody Fabie. Bratislava, 1. október 2018. Foto: SITA/KR PZ Žilina.

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Dvoch Poliakov v súvislosti s nedeľňajšou tragickou nehodou v Žilinskom kraji zadržala polícia. Ide o 27-ročného vodiča Ferrari a 26-ročného vodiča Mercedesu. Poliaci sa v nedeľu od 10:00 naháňali na čiernom Porsche s evidenčným číslom G1XXXX1, žltom Ferrari (PO458WH) a čiernom Mercedese (WW199YK) po trase Rajecké Teplice-Žilina-Strečno-diaľnica Martin-Krpeľany-Kraľovany-Párnica-Dolný Kubín.

Ako ďalej informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, polícia žiada občanov, ktorí boli svedkami jazdy týchto vodičov, prípadne majú z ich jazdy videozáznam, aby tieto informácie oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo na najbližšom útvare Policajného zboru, prípadne priamo na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Dolnom Kubíne na telefónnych číslach 0961433600, 0961433602 alebo 0961433620. Ako neskôr Moravčík informoval, vyšetrovateľ obvinil všetkých troch zadržaných z trestného činu všeobecného ohrozenia, pričom 42-ročnému Poliakovi hrozí v prípade dokázania viny trest na dva až päť rokov, zostávajúcim dvom hrozí väzenie na šesť mesiacov až tri roky.

Podľa doteraz vykonaného šetrenia 27-ročný Poliak viedol v smere od Dolného Kubína na Oravský Podzámok Ferrari. Za ním viedol 42-ročný Poliak Porsche Cayenne. Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu vozidiel v mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a čelne sa zrazil s protiidúcim autom Škoda Fabia, ktoré viedol 57-ročný vodič z okresu Dolný Kubín v smere od Oravského Podzámku.

Vodič Fabie utrpel ťažké zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. Ťažké zranenia utrpela jeho 50-ročná spolujazdkyňa a ďalší spolujazdec z Fabie (21-ročný) utrpel predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol, u nebohého vodiča urobia pitvu.

Policajti 42-ročného vodiča Porsche predviedli na policajný útvar. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 35 500 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom