Foto: Polícia zhabala krabice od ovsených vločiek v darčekovom balení, boli v nich tarantuly

Manila, tarantuly
Filipínski colníci zhabali stovky živých tarantúl, ktoré našli v zásielke darčekovo zabalených škatúľ od sušienok a ovsených vločiek z Poľska. Foto: SITA/AP

MANILA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Filipínski colníci zhabali stovky živých tarantúl, ktoré našli v zásielke darčekovo zabalených škatúľ od sušienok a ovsených vločiek z Poľska. Pavúky našli v pondelok v poštovom výmennom centre blízko manilského medzinárodného letiska.

Ukryli ich v škatuliach

Úrady následne zatkli Filipínčana, ktorý sa pokúšal tarantuly vyzdvihnúť. Tarantuly boli deklarované ako „zberateľské predmety„.

Celkovo 757 jedovatých pavúkov sa nachádzalo v plastových nádobách, ktoré boli ukryté v spomínaných škatuliach.

Zatiaľ čo malé tarantuly boli skryté v malých ampulkách s otvormi na prúdenie vzduchu, väčšie pavúky sa nachádzali vo väčších priehľadných nádobách. Podľa úradov je ich hodnota 310-tisíc filipínskych pesos (v prepočte 5 280 eur).

Pašovanie zvierat

Filipínske zákony zakazujú obchodovanie, zbieranie a vlastnenie takýchto pavúkov bez povolení. Medzi milovníkmi pavúkov sú však takéto tarantuly veľmi obľúbené.

Napriek hrozbe vysokých pokút a väzenia vlani colníci zhabali na letisku v Manile prekvapivo veľa, niekoľko stoviek, živočíchov vrátane gekónov, leguánov, chameleónov či agám tŕňobokých, ktoré sú veľmi populárne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom