Foto: Požiare v Kalifornii ohrozujú aj celebrity, svoj dom opustila nielen speváčka Lady Gaga

Požiar, Malibu
Medzi približne 13-tisíc obyvateľmi, ktorí museli svoje domovy opustiť, sú napríklad speváčka Lady Gaga, celebrita Kim Kardashian West, herečka Alyssa Milano, herec Rainn Wilson. Foto: SITA/AP - koláž WBN

THOUSAND OAKS 10. novembra (WebNoviny.sk) – V súvislosti s ničivými požiarmi, ktoré aktuálne sužujú Kaliforniu, platí príkaz na evakuáciu aj pre celé pobrežné mesto Malibu, kde majú domy mnohé hollywoodske hviezdy a celebrity.

Medzi približne 13-tisíc obyvateľmi, ktorí museli svoje domovy opustiť, sú napríklad speváčka Lady Gaga, celebrita Kim Kardashian West, herečka Alyssa Milano, herec Rainn Wilson či režisér Guillermo del Toro. Plamene už zničili dom režiséra Scotta Derricksona i historický ranč, kde nakrúcali televízne seriály Westworld alebo Doktorka Quinnová.

Ničivý požiar nerozlišuje medzi vilami bohatých a mobilnými domami chudobnejších. Šíri sa veľkou rýchlosťou a hasičom sa ho zatiaľ nedarí dostať pod kontrolu.

Celkovo horia v Kalifornii tri veľké požiare. V zasiahnutých oblastiach evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí a najmenej deväť osôb vyčíňanie prírodných živlov neprežilo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alyssa MilanoGuillermo del ToroKim KardashianLady Gaga