Foto: Pozor na nebezpečnú kanvicu na mlieko, predávala sa aj na Slovensku

Nebezpečná kanvica
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred kanvicou na mlieko. Foto: www.uvzsr.sk.

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred kanvicou na mlieko. Kanvicu na mlieko s vekom a rukoväťou v objeme 1,5 litra analyzovali na základe podnetu spotrebiteľa v Národnom referenčnom laboratóriu pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami v Poprade.

Kanvicu vyrobili pre nemecký trh v Indii a má čísla ART NO: 220635 a EAN: 4009977931979. Tento výrobok nevyhovel senzorickému vyšetreniu, informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Kanvica sa na Slovensku predávala v Kauflande.

Kanvicu pred prvým použitím vnútri dôkladne vyčistili horúcou vodou a čistiacim prostriedkom, pričom aj po vyčistení ostávalo na bielej handričke viditeľné čierne zafarbenie. To ostávalo na handričke aj po treťom výluhu trojpercentnej kyseliny octovej, aj po treťom výluhu potraviny – mlieka. Čierne znečistenie bolo viditeľné aj v samotnom mlieku. Výrobok teda nespĺňa európske nariadenia.

„O výsledkoch testovania výrobku bol informovaný predajca – spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s., ktorá dobrovoľne stiahla nepredané výrobky z trhu Slovenskej republiky – výzvou na stiahnutie výrobku pre všetky filiálky zo dňa 10. januára. Informácia pre zákazníkov o možnosti vrátenia výrobku bola zabezpečená,“ píše ÚVZ s tým, že keďže sa výrobok ešte môže nachádzať na trhu na území Slovenskej republiky, odporúčajú spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť na mieste predaja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikas
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR