Foto: Pozor na nebezpečnú kozmetiku i naberačku, môžu sa nachádzať aj na Slovensku

Mlieko
Foto: www.uvzsr.sk.

BRATISLAVA 20. októbra (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré do rýchleho systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX nahlásil kontrolný orgán v Spojenom kráľovstve. Ako informoval agentúru SITA hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas, sú to dva druhy telového mlieka na zosvetlenie pokožky.

Mlieka v plastových fľašiach

Prvý výrobok má názov Body Lotion Revelation – Toning car a druhý Body Lotion High Quality – Toning care. Obe sú značky Supreme White Paris. Výrobnú dávku na mliekach neuvádzajú, výrobcom oboch je Sarl Beautypharm z Paríža. Mlieka majú objem 500 ml a sú v plastových fľašiach.

Výrobky sú nebezpečné, pretože obsahujú hydrochinón, látku, ktorá je určená len na profesionálne použitie a môžu ju požívať iba do výrobkov na nechtový dizajn. Výrobky môžu spôsobiť kožné alergie. Hlavný hygienik Ján Mikas pripomína, že je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku.

Naberačka z Číny

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje aj na nevyhovujúci výrobok, ktorým je naberačka z Číny.

Obchodný názov výrobku je Home&Diner Schaumkelle. Výrobok distribuovali na Slovensko do spoločnosti Kik Textilien und Non-Food GmbH.

„Odporúčame spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už kúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť do predajne,“ upozorňuje úrad. Výrobok je nebezpečný pre migráciu primárnych aromatických amínov.

Naberackysmall.jpg
Foto: www.uvzsr.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikas
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR