Foto: Pozor na škodlivú maskaru a gél na vlasy, môžu sa vyskytovať aj na Slovensku

ÚVZ: Nebezpečná kozmetika
Gél na vlasy "gogo Styling gel strong hold" od výrobcu Kallos cosmetics z Maďarska. Vo výrobku sa podľa hygienikov nachádza zmes konzervačných látok Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone, čo je v rozpore s európskou smernicou o kozmetických výrobkoch. "Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb. Bratislava, 13. júl 2018. Foto: SITA/Úrad verejného zdravotníctva.

BRATISLAVA 13. júla (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje verejnosť na možný výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Fínsku a vo Francúzsku.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Daša Račková z komunikačného referátu ÚVZ, prvým z výrobkov je gél na vlasy „gogo Styling gel strong hold“ od výrobcu Kallos cosmetics z Maďarska. Vo výrobku sa podľa hygienikov nachádza zmes konzervačných látok Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone, čo je v rozpore s európskou smernicou o kozmetických výrobkoch. „Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb,“ uvádza ÚVZ.

Druhým zaznamenaným výrobkom je čierna maskara Regard 3D –Black Edition značky Infiniment vous z Číny. Vo výrobku bola zistená prítomnosť zirkónia, ako aj kobaltu a chrómu, čo je v rozpore s európskymi normami. „Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ dodáva ÚVZ.

ÚVZ: Nebezpečná kozmetika
Čierna maskara Regard 3D –Black Edition značky Infiniment vous z Číny. Vo výrobku bola totiž zistená prítomnosť zirkónia, ako aj kobaltu a chrómu, čo je v rozpore s európskymi normami. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike. Bratislava, 13. júl 2018. Foto: SITA/Úrad verejného zdravotníctva Foto: SITA/Úrad verejného zdravotníctva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR