Foto: Prezident Kiska na Štedrý deň navštívil pacientov v nemocnici, pridal aj goralský vianočný vinš

Prezident Andrej Kiska: Vianočná návšteva nemocnice
Prezident SR Andrej Kiska počas návštevy pacientov na Detskom oddelení v spišskonovoveskej nemocnici Svet zdravia na Štedrý deň. Spišská Nová Ves, 24. december 2018. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 24. decembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska dnes zavítal do Nemocnice Zdravia v Spišskej Novej Vsi, aby pozdravil pacientov, ktorým zdravotný stav nedovoľuje odísť na Štedrý deň domov, a takisto zamestnancom nemocnice poďakoval za ich prácu.

„Dnes sa všetky rodiny stretnú za sviatočným stolom, aby si užili nádhernú atmosféru najkrajších sviatkov roka. Žiaľ, nie každý môže byť pri takomto stole – sú to lekári, zdravotné sestry, ale aj hasiči, policajti. Potom sú tu ľudia, ktorí sú odkázaní na opateru iných – pacienti v nemocniciach či seniori. Všetkým by som chcel z celého srdca zaželať, aby tieto sviatky boli pre nich sviatkami pokoja, aby boli sviatkami, keď zabudneme na starosti a nasajeme tú skutočnú atmosféru Vianoc,“ uviedol prezident na brífingu.

Najkrajší vianočný darček je nový život

Počas svojej návštevy Andrej Kiska absolvoval prehliadku detského, chirurgického a gynekologicko-pôrodnického oddelenia, kde si spravil dlhšiu zastávku. „To je ten najkrajší darček, aký môže byť, nový život,“ povedal Kiska.

Podľa riaditeľky spišskonovoveskej nemocnice Renáty Šulákovej strávi v zdravotníckom zariadení sviatky 84 pacientov. Aj napriek tomu sa im posnažia pobyt v nemocnici spríjemniť, či už vyzdobeným vianočným stromčekom alebo sviatočných obedom.

Goralský vianočný vinš

Prezident sa z nemocnice ponáhľal domov za rodinou. S prípravou na sviatky začali už v nedeľu. „Stromček už máme postavený a ozdobený a manželka navarila kapustnicu. Darčeky sú zabalené, ostáva ešte dokončiť nejaké drobnosti a môžeme si užívať rodinnú pohodu,“ doplnil prezident.

Prezidentský pár bude mať na vianočnom stole okrem kapustnice aj vyprážaného kapra a zemiakový šalát. Dbajú aj na tradície. „Na stole budú oplátky, cesnak, med a budeme spievať Tichú noc,“ uzavrel Kiska, ktorý na záver pridal aj goralský vianočný vinš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska