Aktualizované: Prezident Kiska sa prvýkrát presúval autom namiesto lietadla, jeho cestu sprevádzali komplikácie (foto)

Pokazene auto prezidenta kisku.jpg
Auto prezidenta Andreja Kisku sa pokazilo. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 7. apríla 12:05

BRATISLAVA 7. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa vo štvrtok prvýkrát na východ Slovenska presúval autom namiesto lietadla, ako to žiadali poslanci vládnej koalície a ministerstvo vnútra.

Ako je vidieť na fotografii, ktorú na sociálnej sieti Facebook zverejnil jeho hovorca Roman Krpelan, cesta nebola bezproblémová.

„To nevymyslíš. Prvý presun prezidenta na základe nových odporúčaní ministerstva vnútra a vládnej koalície. Policajtom sa našťastie podarilo poruchu na polceste pri Banskej Bystrici opraviť. Nebolo treba presadať do náhradného auta, ako už pár krát v minulosti,“ napísal Krpelan.

Keď sa zdalo, že už všetko pôjde hladko, prišla ďalšia nepríjemnosť. „Auto sa pri Ivachnovej definitívne pokazilo. Prezident presadol do doprovodného vozidla,“ aktualizoval svoj komentár Krpelan.

Prezident Andrej Kiska označil problémy počas jeho cesty autom z Bratislavy do Popradu za menšiu nepríjemnosť. „Cestu z Bratislavy som ako osoba absolvoval viac ako tisíckrát a zažil som aj komplikovanejšie cesty. Nepovažujem to za niečo tragické,“ komentoval štvrtkovú situáciu na ceste prezident počas piatkovej návštevy školy v Ihľanoch.

„Autá sa kazia, pokazili sa aj tieto. Mám však ako prezident tú výhodu, že máme jedno auto v zálohe, a tak si mám kam presadnúť, aby som prišiel na dané akcie na čas,“ povedal Kiska, ktorý do Popradu pricestoval za necelých päť hodín. Ako mu podľa jeho slov bolo povedané, problém s vozidlom spôsobila skrutka vpichnutá do zadnej pneumatiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska