Foto: Prezident Kiska si prebral kľúč od Prahy, udelia mu aj zlatú medailu

Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska počas pondelňajšej návštevy Prahy udelil riaditeľovi českého Národného múzea Michalovi Lukešovi štátne vyznamenanie.

Rad Bieleho dvojkríža II. triedy mu udelil za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry a múzejníctva a za všestranný rozvoj vzťahov medzi Českou republikou a Slovenskou republikou. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového odboru Kancelárie prezidenta SR.

Prezident Andrej Kiska je v pondelok na návšteve Prahy, kde mu udelia Zlatú medailu Univerzity Karlovej. Prezident sa stretol s vedením mesta Praha, ktoré mu odovzdalo symbolický kľúč od mesta. Navštívil aj výstavu 2×100 v Národnom múzeu. Popoludní ho čaká diskusia so študentmi.

Hoci Kiska v týchto týždňoch absolvuje rozlúčkové turné, nejde o jeho poslednú návštevu ČR vo funkcii prezidenta. Na svoju poslednú oficiálnu návštevu tam zavíta v máji. Zvolená prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa ujme mandátu 15. júna, avizovala, že jej prvá cesta už tradične povedie do Prahy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska