Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA:  Polopodzemné kontajnery
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pohľad na polopodzemné kontajnery v bratislavskej Vrakuni. Bratislava, 18. október 2017. Foto: SITA/OLO.
19. októbra 2017 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Foto: Pri Pentagone v Bratislave osadili polopodzemné kontajnery

BRATISLAVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – V hlavnom meste SR Bratislave je druhé stanovište polopodzemných kontajnerov, otvorili ho pri obytnom dome Pentagon vo Vrakuni. Kontajnery sú na Stavbárskej ulici a spolu ich je jedenásť.

Päť kusov je na zmesový komunálny odpad a šesť na triedený odpad, čo sú papier, plasty a sklo. Polopodzemné kontajnery sú pre obyvateľov bytových domov na adrese Stavbárska 36 a Stavbárska 40. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Majú objem päť metrov kubických

Kontajnery na zmesový komunálny odpad, papier a plasty majú objem päť metrov kubických. Kontajner na sklo je v objeme tri metre kubické. Jeden polopodzemný kontajner s objemom päť metrov kubických nahradí päť 1100-litrových kontajnerov a 55 kusov 120-litrových kontajnerov.

Náklady na vybudovanie nových kontajnerov v mestskej časti Vrakuňa financovala mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v rámci pilotného projektu polopodzemných kontajnerov v Bratislave.

BRATISLAVA: Polopodzemné kontajnery
Pohľad na polopodzemné kontajnery v bratislavskej Vrakuni. Bratislava, 18. október 2017.Foto: SITA/OLO.

Celkové náklady zahŕňali vypracovanie projektu, dodanie a montáž jedenástich kontajnerov, projektovú dokumentáciu, inžiniersku činnosť, stavebné práce, dodanie a montáž monitorovacích zariadení na kontrolu stavu naplnenosti kontajnerov.

Vyprázdňujú ich zo spodnej časti

Polopodzemný kontajner tvorí zberné vrece v hĺbke približne 1,5 metra, telo šachty, opláštenie, oceľová konštrukcia s okom na vývoz, hlavné veko a veko plniaceho otvoru.

Kontajnery vyprázdňujú zo spodnej časti zberového vreca a tak otvor na vhadzovanie ostáva čistý. „Manipulácia s kontajnerom pri vývoze je jednoduchá, čistá, hĺbka kontajnera znemožňuje opätovné vyberanie jeho obsahu, čo bráni aj znečisťovaniu okolia,“ spomenula Onufer s tým, že konštrukcia týchto kontajnerov zároveň bráni prístupu zvierat a hmyzu.

Okrem lokality Stavbárska 36 a 40 vo Vrakuni sú polopodzemné kontajnery aj na Žižkovej v Starom Meste. Okrem týchto dvoch miest vzniknú ďalšie stanovištia takýchto kontajnerov v lokalitách Družicová 1 – 10 v Ružinove i na Budatínskej 15 – 31 v bratislavskej Petržalke.

Odporúčané články

RegioJet bude v Bratislavskom kraji prevádzkovať linku S70 V Starom meste sú prvé polopodzemné kontajnery v Bratislave

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...