Foto: Pri zrážke vlaku so školským autobusom na priecestí v Millas zahynulo šesť detí (aktualizované)

France Train Accident
Na železničnom priecestí v Millas sa vo štvrtok zrazil regionálny vlak so školským autobusom. Millas, 14. december 2017. Foto: Matthieu Ferri/France Bleu via AP.
  • aktualizované 15. decembra, 13:50

PARÍŽ 15. decembra (WebNoviny.sk) – Na železničnom priecestí na juhu Francúzska sa vo štvrtok zrazil regionálny vlak so školským autobusom. Nehodu neprežilo šesť detí, 16 ďalších a vodič autobusu utrpeli zranenia, informovali miestne úrady.

Štyri deti vo veku 12 a 13 rokov zomreli na mieste nešťastia, dve 11-ročné dievčatá podľahli zraneniam v piatok. Počet obetí ešte nemusí byť konečný, keďže viaceré zranené deti i vodič autobusu sú vo vážnom stave.

Nešťastie sa stalo na priecestí v obci Millas, asi 15 kilometrov západne od Perpignanu v blízkosti hraníc so Španielskom.

Autobus viezol deti vo veku 11 až 15 rokov zo školy. Zábery z miesta nešťastia ukazujú vykoľajený vlak a autobus roztrhnutý na dve polovice. Príčina nehody stále nie je známa.

France Train Accident
Na železničnom priecestí v Millas sa vo štvrtok zrazil regionálny vlak so školským autobusom. Millas, 14. december 2017. Foto: France Bleu via AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom