Foto: Prince George oslavuje piate narodeniny, pri tejto príležitosti vydali novú päťlibrovú mincu

Princ William, Princ George
Princ William so svojím synom Princom Georgeom Foto: archívna, SITA/AP

BRATISLAVA 22. júla (WebNoviny.sk) – Pri príležitosti piatych narodenín princa Georgea zverejnili jeho novú oficiálnu fotografiu. Snímka najstaršieho syna princa Williama, vojvodu z Cambridgea a Catherine, vojvodkyne z Cambridgea vznikla v záhrade Clarence House po krstinách ich tretieho potomka, princa Louisa. Postaral sa o ňu fotograf Matt Porteous.

George Alexander Louis z Cambridgea sa narodil 22. júla 2013 v londýnskej St Mary’s Hospital. Pravnuk kráľovnej Alžbety II. je tretí v poradí následníkov na britský trón.

George nedávno dokončil svoj prvý rok školskej prípravky Thomas’s v Battersea v južnom Londýne. Má vraj rád helikoptéry a lietanie, čo pravdepodobne zdedil po otcovi, ktorý bol pilotom záchranárskej helikoptéry Kráľovského letectva. V máji 2015 prišla na svet jeho sestra, princezná Charlotte, a v apríli 2018 brat, princ Louis.

Pri príležitosti Georgeových piatych narodenín tiež Kráľovská mincovňa vydala novú päťlibrovú mincu, ktorá má na rube svätého Juraja s drakom.

Pôvodný článok:
https://www.bbc.com/news/uk-44912065

Princ George, Veľká Británia
Fotografia Princa Georgea vznikla počas krstín jeho brata Princa Louisa. Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George Alexander LouisKate Middletonkráľovná Alžbeta II.princ Georgeprinc Williamprincezná Charlottevojvodkyňa Catherine