Foto: Rodina si cez internet objednala 12 falzifikátov mobilov, všetky zaistili colníci

colníci, falzifikáty, mobily
Žilinskí colníci zaistili 12 fejkových mobilov, ktoré si postupne objednávala jedna rodina. Foto: SITA/FS SR

BRATISLAVA/ŽILINA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Žilinskí colníci zaistili 12 fejkových mobilov, ktoré si postupne objednávala jedna rodina. Prvý mobil prišiel na vyclievaciu poštu do Žiliny ešte v auguste a napodobneninu colníci zaistili.

Šťastie skúsili znova

O dva mesiace neskôr iní členovia rodiny od toho istého obchodníka objednali ďalších osem telefónov. Aj tie boli napodobeniny.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, napriek týmto skúsenostiam šťastie skúsili zas v novembri a nechali si doručiť ešte tri fejky.

Všetky falzifikáty zničili

Vo všetkých prípadoch držiteľ autorských práv potvrdil, že ide o falzifikáty, ktoré treba zničiť. Od originálu sa odlišovali hlavne zníženou kvalitou použitého materiálu, rozdielnym popisom aj balením.

Ako upozornila Chríbiková, v predvianočnom období sa už tradične na vyclievaciu poštu dostane zvýšený počet zásielok, ktoré si ľudia objednajú cez internetový obchod. Colníci upozorňujú, aby boli pri nákupoch darčekov obozretní, nenechali sa zlákať nízkou cenou a overili si, od koho ich kupujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom