Foto: Rukojemnícka dráma v Los Angeles má jednu obeť, páchateľ sa napokon vzdal polícii

Supermarket, rukojemnícka dráma, Los Angeles
Zranenú ženu ošetrujú po rukojemníckej dráme v supermarkete v Los Angeles, 21. júla 2018 Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 22. júla (WebNoviny.sk) – Sobotná rukojemnícka dráma v losangeleskom supermarkete si vyžiadala jednu obeť. Muž, ktorý držal asi tri hodiny 40 až 50 rukojemníkov, si napokon sám nasadil putá a vzdal sa polícii. Nikto z rukojemníkov pritom neutrpel vážne zranenia.

Podľa polície páchateľ asi dve hodiny pred incidentom sedemkrát vystrelil na svoju starú mamu a následne zranil ďalšiu ženu, ktorú prinútil nastúpiť do auta. Polícia auto prenasledovala a opätovala streľbu. Muž napokon nabúral do stĺpa pred obchodom Trader Joe’s v časti Silver Lake a vbehol dovnútra.

Muž, ktorý sám utrpel zranenie ruky, má podľa polície okolo 28 rokov a jeho identita zatiaľ nie je známa. Polícia tiež nevie, čo viedlo k pôvodnému incidentu.

Spomínaná obeť zahynula pri prestrelke policajtov s páchateľom pred obchodom a podľa policajného šéfa Michaela Moorea zatiaľ nie je jasné, či ju zabila policajná guľka alebo páchateľ. Záchranári do nemocnice previezli šesť ľudí vo veku od 12 do 81 rokov, všetci sú v poriadku. Páchateľova stará mama je v kritickom stave.

Supermarket, rukojemnícka dráma, Los Angeles
Polícia v Los Angeles pomohla niekoľkým osobám dostať sa do bezpečia zo supermarketu, kde boli držaní ako rukojemníci, Los Angeles, 21. júl 2018 Foto: SITA/AP
Supermarket, rukojemnícka dráma, Los Angeles
Na fotografii je zadržaný podozrivý z rukojemníckej drámy v supermarkete v Los Angeles, 21. júl 2018 Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom