Foto: Sagan má prvé body v súboji o zelený dres, Froome sa zaplietol do hromadného pádu

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe počas druhej etapy 104. ročníka Tour de France, ktorá viedla z Düsseldorfu do Liége. Foto: SITA/AP.

LIÉGE 2. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan si v druhej etape 104. ročníka Tour de France, ktorá merala 203,5 kilometra a viedla z Düsseldorfu do Liége, pripísal prvé body do bodovacej súťaže o zelený dres.

Prelink 2.jpg

Prvá šprintérska prémia tohtoročnej „starej dámy“ sa odohrala po 82 km v Mönchengladbachu a vyhral ju Francúz Thomas Boudat, ktorý získal 20 bodov.

Šprint pelotónu pre seba rozhodol a 11 bodov za piate miesto získal Nór Alexanderr Kristoff. Obhajca a 5-násobný víťaz bodovacej súťaže P. Sagan skončil deviaty a bral sedem bodov.

Druhá polovica nedeľňajšej etapy sa odohrávala za asistencie dažďových kvapiek a 30 km pred cieľom si klzká cesta vyžiadala daň v podobe hromadného pádu už na belgickom území.

Zaplietli sa doň aj obhajca celkového triumfu Christopher Froome, vlani celkovo druhý Romain Bardet či viacerí jazdci tímu Kaťuša-Alpecin.

Froome aj Bardet síce skončili s odreninami, ale po pár kilometroch sa bez problémov dotiahli do hlavného „balíka“. Bratia Saganovci sa pádu vyhli.

Do záverečného kilometra sa vrútili všetci favoriti už vpredu a pokope. Peter Sagan bol spočiatku na výhodnom treťom mieste, ale nakoniec “spadol” až na koniec prvej desiatky.

Na Boulevard de la Sauvenire v Liége sa napokon presadil najväčší favorit Marcel Kittel, ktorý zaokrúhlil počet etapových triumfov na TdF na desať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris FroomeChristopher FroomeMarcel KittelPeter Sagan