Foto: Šaty po zosnulej speváčke Arethe Franklin idú do dražby, aukcia potrvá dva dni

Aretha Franklin
Zosnulá americká speváčka Aretha Franklin. Foto: SITA/AP

NEW YORK 10. septembra (WebNoviny.sk) – Viac než 30 šiat a doplnkov, ktoré mala na sebe počas svojich vystúpení Aretha Franklin, pôjde do dražby. Záujemcovia a záujemkyne si ich budú môcť prezrieť od 5. do 9. novembra v newyorskom Hard Rock Cafe.

Aukcia, ktorá sa tam uskutoční 10. novembra, bude súčasťou dvojdňovej dražby Icons & Idols: Rock-N-Roll, informovala aukčná spoločnosť Julien’s Auctions. Kráľovná soulu zomrela 16. augusta v Detroite. Vo veku 76 rokov podľahla rakovine pankreasu.

Aretha Louise Franklin, ktorá sa narodila 25. marca 1942, bola jednou z najúspešnejších interpretiek všetkých čias. Získala 18 cien Grammy. Americký dvojtýždenník Rolling Stone ju zaradil na prvé miesto rebríčka 100 najlepších speváčok všetkých čias a v roku 1987 sa stala prvou ženou, ktorú uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Na konte mala viac ako tri desiatky albumov.

Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako I Never Loved A Man (The Way I Love You), Respect, Baby I Love You, (You Make Me Feel Like) A Natural Woman, (Sweet Sweet Baby) Since You’ve Been Gone, Think, The House That Jack Built, Spanish Harlem, Day Dreaming, Until You Come Back To Me (That’s What I’m Gonna Do), Freeway Of Love, Who’s Zoomin‘ Who či I Knew You Were Waiting (For Me), ktorú s ňou naspieval zosnulý spevák George Michael.

Aretha Franklin, dražba - šaty
Šaty, ktoré nosila zosnulá americká speváčka Aretha Franklin, ponúkli na dražbu. 10. september 2018 Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aretha FranklinGeorge Michael