Foto: Slovákom sa podaril husársky kúsok, navštívili rodinu exprezidenta USA Baracka Obamu

Ladislav Tolmáči, Sarah Obamov
Ladislav Tolmáči z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského so Sarah Obamovou, starou mamou bývalého amerického prezidenta. Foto: Ladislav Tolmáči

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.

„Keď sme prechádzali dedinkou Ngyia, expedičný šofér nás upozornil, že tu má farmu stará mama bývalého amerického prezidenta. Tak sme si povedali, že skúsime zaklopať na bránu pani Obamovej. Bol to taký spontánny, trochu bláznivý nápad a podarilo sa… O pár minút nás bola ochotná prijať,“ prezradil Ladislav Tolmáči, vedúci akademickej expedície, ktorá momentálne smeruje do susednej Tanzánie.

„Pani Obamová je stále vitálnou dámou, ktorej sme sa všetci osobne predstavili menom a zároveň krátko predstavili Slovensko,“ doplnil Tolmáči.

Sarah Obamová má 96 rokov a stále žije na svojej farme neďaleko Viktóriinho jazera v Keni. V súčasnosti sa venuje najmä pomoci vdovám a sirotám, pričom z charitatívnej činnosti financuje aj vzdelávanie detí. V novembri 2014 dostala za túto prácu Pioneer Award od Organizácie Spojených národov.

Sarah Obamová bola treťou manželkou starého otca bývalého amerického prezidenta a napriek tomu, že nie je jeho pokrvnou príbuznou, hovorí jej Barack Obama „starká Sarah“. V areáli jej farmy je pochovaný manžel pani Obamovej aj jej nevlastný syn – prezidentov otec, ktorý v osemdesiatych rokoch zahynul pri automobilovej nehode. Informácie agentúre SITA poskytol vedúci expedície KETANGA 2018 Ladislav Tolmáči.

Návšteva u Sarah Obamovej
Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Foto: Ladislav Tolmáči
Návšteva u Sarah Obamovej
Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu, tretia vzadu sprava. Foto: Ladislav Tolmáči

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama