FUTBAL LM: Slovan Bratislava - Sutjeska Nikšič
Zľava: Aleksandar Šofranac zo Sutjeska Nikšič, Mohammed Rharsalla Khadfi alias Moha z ŠK Slovan Bratislava, Novica Erakovič a Bojan Ciger, obaja zo Sutjeska Nikšič počas prvého futbalového zápasu 1. predkola Ligy majstrov 2018/2019 medzi ŠK Slovan Bratislava (Slovensko) - Sutjeska Nikšič (Čierna Hora). Bratislava, 10. júl 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v stredajšom úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2019/2020 s FK Sutjeska Nikšič 1:1.

Na Tehelnom poli mali domáci výraznú prevahu, v 82. min zlomil streleckú smolu „belasých“ Andraž Šporar, ale v nadstavenom čase stanovil konečný rezultát utešenou strelou z diaľky Damir Kojaševič.

Odvetný zápas je na programe 17. júla na trávniku čiernohorského majstra.

Liga majstrov

• 1. predkolo

ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) 1:1 (0:0)

Góly: 82. Šporar – 90.+ Kojaševič, ŽK: 41. Ljubičič (Slovan), rozhodovali: Meškov – Gavrilin, Lunev (všetci Rus.)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchotskij – Dražič, Ljubičič, Ratao (64. Holman) – Čavrič (64. de Kamps), Šporar, Moha (77. Daniel)
Sutjeska: Glijen – Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič – Jankovič, Erakovič – Kojaševič, Četkovič, Vučič (82. Osmajič) – Markovič (88. Božovič)

I. polčas

Hráči Slovana, hrajúci v netypických bielych dresoch, mohli skórovať už v prvej minúte, ale chybu v rozohrávke hostí nepotrestal Maročan Moha. Zverenci Martina Ševelu boli blízko k streleniu gólu v 17. min.

Ratao šikovne prehodil brankára Vladana Glijena, ale jeden z hráčov súpera odkopol loptu z úrovne bránkovej čiary. Následne sa hra vyrovnala a Slovan si už nedokázal vypracovať gólové šance. Pred zmenou strán zaujala už len strela Srba Aleksandara Čavriča smerujúca k ľavej žrdi.

II. polčas

Na začiatku druhého polčasu sa do dvoch dobrých možností dostal Andraž Šporar, ale jeho hlavičkové pokusy neboli presné. V 59. min musel prvýkrát vážne zasahovať brankár Dominik Greif, ktorý výborne zasiahol pri hlavičke obrancu Aleksandara Šofranca po rohovom kope. V 70. min to skúsil strelou spoza šestnástky Marin Ljubičič, ale lopta z jeho kopačky smerovala tesne nad bránu. Slovan sa napokon dočkal gólu osem minút pred koncom riadneho hracieho času. Maďarský reprezentant Dávid Holman krásnym pasom našiel striedajúceho Erika Daniela, ten predložil loptu Andražovi Šporarovi, ktorý rozhodol o osude zápasu.

Slovan mal v závere ďalšie dobré šance, ale pred odvetou si nedokázal vypracovať lepšiu pozíciu. Tesne po strelenom góle sa slovinský kanonier Šporar mohol presadiť znovu, ale jeho prudká strela spoza šestnástky neprekvapila Glijena. Tehelné pole sa napokon víťaznej premiéry v rámci súbojov v pohárovej Európe nedočkalo. V piatej minúte nadstaveného času vystrelil spoza šestnástky Damir Kojaševič a s prispením pravej žrde prekonal Dominika Greifa.

Hlasy (zdroj: RTVS)

Dominik Greif (brankár Slovana): „To nie je smola, keď takýto zápas nevieme dohrať bez problémov. Neviem kam sa naháňame, strácame lopty ako mladí chlapci a potom v poslednej sekunde vyrovnajú. Celý rok sa na to chystáme a trénujeme. Nedáme šance, nadrieme sa na jeden gól a potom si na konci prehráme. Treba vychádzať z toho čo je, nachystať sa na odvetu a postúpiť.“

Andraž Šporar (hráč Slovana, autor gólu): „Nie je to dobrý výsledok. Boli sme lepší, mali sme veľa stopercentných šancí, ale sme spokojní aspoň s tým, čo sme ukázali. Stopercentne pôjdeme v odvete vyhrať.“

Martin Ševela (tréner Slovana): „Mrzí nás to. Hráčov sme upozorňovali na toho hráča s číslom 7, má výbornú ľavačku, čo aj potvrdil. Môžeme si za to sami, keďže sme nevyužili veľa šancí. Čiernohorský šampión ukázal kvalitnú defenzívu, disciplínu, mal nebezpečné kontry, ale tie šance čo mali Moha, Ratao či Šporar musia byť góly.“