Foto: Slovensko bičoval silný vietor, tisícky odberných miest boli bez elektriny

hasiči, silný vietor
Hasiči mali v pondelok v dôsledku silného vetra desiatky výjazdov. Pomáhali pri odstraňovaní popadaných konárov a stromov z ciest a zo zaparkovaných áut, v niekoľkých prípadoch odstraňovali strhnuté strechy. 30. september 2019. Foto: SITA/PHaZZ
  • aktualizované 1. októbra 9:16

Hasiči mali v pondelok v dôsledku silného vetra desiatky výjazdov. Zasahovali prevažne pri odstraňovaní spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a zaparkovaných vozidiel a pomáhali pri strhnutých strechách z bytových a rodinných domov. Ako informujú hasiči na sociálnej sieti Facebook, celkovo mali 234 výjazdov.

Hasiči mali najmenej práce na východe

Najviac udalostí, ktoré spôsobila nepriaznivá poveternostná situácia, bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji. Hasiči tu zasahovali až 57-krát, a to najmä v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno.

V Trnavskom kraji pomáhali 47-krát, v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji 45 a 44-krát, v Trenčianskom kraji 12-krát, v Košickom a Prešovskom kraji sedemkrát v oboch prípadoch. 

Výpadky elektrickej energie

V dôsledku silného vetra Stredoslovenská distribučná (SSD) zaznamenala zvýšenú poruchovosťou elektroenergetických zariadení v šiestich okresoch Banskobystrického kraja a v okrese Prievidza v Trenčianskom kraji.

Elektrinu v pondelok popoludní nemalo viac ako 11-tisíc odberných miest, mimo prevádzky bolo aj 130 distribučných trafostaníc. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca SSD Miroslav Gejdoš, na príčine boli najmä stromy, ktoré spadli na vedenia vysokého napätia a na viacerých miestach pretrhali vodiče a poškodili stĺpy.

Problémy s distribúciou elektrickej energie evidovali energetici v obci Strelníky v okrese Banská Bystrica, v Kováčovej v okrese Zvolen, Hriňovej v okrese Detva, vo Veľkej Vsi v okrese Poltár, v Starej Bašte a Novej Bašte v okrese Rimavská Sobota, v obciach Prochoť a Vyhne v okrese Žiar nad Hronom a tiež v Handlovej v okrese Prievidza.

„Najviac trafostaníc mimo prevádzky je v Hriňovej (36), Handlovej (15) a Strelníkoch (13),“ konkretizoval v pondelok popoludní hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom