Foto: Španielsko dalo súhlas na zakotvenie lodi v prístave so stovkami migrantov

Migranti
Migranti na plavidle, ktoré patrí španielskej dobročinnej organizácii Proactiva Open Arms. Organizácia zachránila 313 migrantov vo vodách neďaleko Líbye. Foto: SITA/AP

BARCELONA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Španielske ministerstvo zahraničných vecí dalo v sobotu lodi, ktorá vezie 311 zachránených migrantov, povolenie zakotviť v prístave Algeciras.

Plavidlo, ktoré patrí španielskej dobročinnej organizácii Proactiva Open Arms, zachránilo 313 migrantov v piatok vo vodách neďaleko Líbye. Matku s bábätkom evakuovali.

Migranti, dieťa
Spomedzi migrantov, ktorý boli na lodi španielskej dobročinnej organizácii Proactiva Open Arms, evakuovali matku s bábätkom. Foto: SITA/AP

Španielske ministerstvo zároveň informovalo, že Malta odmietla žiadosť lode o zakotvenie a pokusy o kontaktovanie Talianska, Francúzska, Tuniska a Líbye ostali bez odozvy.

Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) tento rok pri pokuse dostať sa cez Stredozemné more prišlo o život viac ako 2200 migrantov. Do Európy sa dostalo 117 540 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom