Foto: Svetový deň boja proti rakovine pankreasu zmenil slovenské dominanty na fialovo

Radnica Prešov
Radnica v Prešove. Zdroj: Aliancia NIE RAKOVINE

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Pri príležitosti Svetového dňa boja proti rakovine pankreasu sa na znak podpory chorým a ich rodinám na fialovo rozsvietili viaceré slovenské dominanty, medzi ktoré patrili Most SNP s reštauráciou UFO a Twin City Tower v Bratislave, západná terasa Bratislavského hradu, Trnavská radnica, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Budatínsky hrad, Europa Business Center v Banskej Bystrici, Dóm Sv. Alžbety v Košiciach či Mestský úrad a Vodárenská veža v Prešove.

15. novembra sa ľudia na celej planéte vďaka tejto iniciatíve spájajú v požadovaní lepších podmienok v boji proti najťažšej rakovine, predovšetkým za skorú diagnostiku tohto nebezpečného ochorenia. Vo svete vyjadrili solidaritu nasvietením svojich dominánt a pamiatok aj ďalšie krajiny.

Projekt World Pancreatic Cancer Day je celosvetovou iniciatívou. V globálnom meradle sa o zvyšovanie povedomia o rakovine pankreasu stará Koalícia proti rakovine pankreasu, ktorá združuje viac ako 70 organizácií z 32 krajín sveta. Na Slovensku šíri povedomie o nebezpečenstve tejto zhubnej choroby pacientska aliancia Nie rakovine a občianske združenie Europacolon Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom