Foto: Tínedžer na Felicii v zákrute riskantne predbiehal, čelne sa zrazil s Peugeotom

čelná zrážka, Škoda Felicia, Peuguot, Devičie
Čelná zrážka vozidiel Škoda Felicia a Peugeot na ceste 1/66 za obcou Devičie, keď 19-ročný vodič v zákrute riskantne predbiehal kamión. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Na ceste 1/66 za obcou Devičie sa zrazili dve autá. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti Facebook.

Riskantné predbiehanie kamióna

Devätnásťročný vodič na Škode Felicia išiel smerom od Krupiny na Hontianske Nemce a v tiahlej pravotočivej zákrute začal predbiehať pred ním idúci kamión.

Pri predbiehaní sa v protismere čelne zrazil s oproti idúcim Peugeotom, ktoré viedol 42-ročný vodič. Pri nehode sa zranili obidvaja vodiči a vo vozidle Peugeout aj traja spolujazdci.

Najčastejšie chyby mladých vodičov

Ako upozornila polícia, toto riskantné predbiehanie v zákrute pri nedostatočnom rozhľade, mohlo stáť niekoho z nich život. Našťastie všetci utrpeli iba ľahké zranenia.

„Opäť sa potvrdilo, že vodiči s krátkou vodičskou praxou sú v pomere k ich počtu najčastejšími vinníkmi dopravných nehôd. Medzi najčastejšie chyby mladých vodičov patrí: rýchlosť, nepredvídanie, nedostatočný odstup, únava, nevenovanie sa vedeniu vozidla a roztržitosť,“ uviedla polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom