Foto: Tomi „Kid“ má za sebou víťazný návrat do ringu. Mrzí ho, že Sulákovi nedokázal uštedriť KO

Tomi "Kid“ Kovács, András "Csubi" Sulák
Tomi "Kid“ Kovács zo Slovenska a András "Csubi" Sulák z Maďarska počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. november 2018. Foto: SITA/Jana Birošová.

BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Návrat slovenského boxera Tomáša „Kida“ Kovácsa do ringu bol úspešný. Štyridsaťjedenročný Galanťan triumfoval nad Maďarom Andrásom Sulákom v nedeľu na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v rámci galavečera zmiešaných bojových umení MMA pod záštitou organizácie XFN.

Víťaza duelu určili až rozhodcovia, ktorí väčším počtom bodov ohodnotili slovenského veterána. Tomi „Kid“ priznal, že zápas bol skôr technicko-taktického charakteru, napriek tomu to po dvoch rokoch bez súťažného stretnutia nebolo jednoduché.

„Mal som šťastie, že zápas nemal extra vysoké tempo. Odboxovali sme šesť kôl po tri minúty. Myslím si, že po štyridsiatke je to celkom dobrý výkon. Dostal som pár presných úderov, aj som ich zacítil. Taký je box,“ zamyslel sa bezprostredne po dueli Kovács.

Mrzí ho, že oponentovi nedokázal uštedriť KO. „Má opačné garde, proti ktorému ide veľmi ťažko môj obľúbený predný zdvihák. Párkrát mi vyšiel, ale cítil som, že to tam nepôjde. Chcel som aj zadnú rovnú. Bolo vidieť, že je na mne hrdza a dva roky som nevstúpil do ringu. Cítil som to aj po psychickej stránke, hoci pri nástupe som už bol plne sústredený a žiadnu nervozitu som nevnímal,“ povedal.

Tomi „Kid“ porazil Suláka druhýkrát

Súčasný prezident Slovenskej boxerskej federácie (SBF) zvíťazil nad o desať mesiacov mladším pästiarom Sulákom už druhýkrát.

Znovu prízvukoval, že hoci mimo ringu sú priatelia, medzi šestnástimi povrazmi ide kamarátstvo bokom. „Ešte priamo v ringu ma podpichol, že by sme si mohli dať aj tretí zápas, lebo už pozná moje slabiny. Je to chlap, s ktorým sme dlhodobo priatelia, ale v ringu sme neboli. Obaja sme chceli zvíťaziť,“ uviedol „Kid“.

Majster sveta z roku 2009 v poloťažkej váhe v organizácii WBF a európsky šampión 2011 v poloťažkej hmotnostnej kategórii v prestížnejšej verzii a jednej zo štyroch najprominentnejších organizácii WBO nevylúčil, že ešte absolvuje zopár stretnutí.

„Nikdy nehovor nikdy. Neprestanem trénovať, to je jasné. Je to časť môjho života. Zápas sa mi páčil a keď sa objaví ďalšie výzva, rád ju príjmem. Veľmi dôležité je aj to, že ma podporuje manželka Dominika,“ vyhlásil Tomáš Kovács.

Triumf „terminátora“ nad Rimbonom

Pred boxerským súbojom boli na ZŠ Ondreja Nepelu na programe zápasy zmiešaných bojových umení MMA. Šlágrom večera XNF 14 bol duel strednej hmotnostnej kategórie medzi českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom a Moisom Rimbonom reprezentujúceho Spojené arabské emiráty.

Karlos Vémola, Moise Rimbon
Zľava: Karlos Vémola z Českej republiky a Moise Rimbon z Francúzska počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. november 2018. Foto: SITA/Jana Birošová.

Miernym favoritom bol český „bijec“, a svoju rolu napokon aj obhájil. „Terminátor“ triumfoval jednomyseľným verdiktom arbitrov. Vémola vletel do zápasu ako víchor, no postupne sa dej vyrovnal a v závere už bol lepší 37-ročný Rimbon. Napokon mu to nestačilo.

Karlos Vémola, Moise Rimbon
Karlos Vémola z Českej republiky a Moise Rimbon z Francúzska počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. november 2018. Foto: SITA/Jana Birošová.

„Urobil som jednu chybu, ktorá ma stála posledné kolo. Do budúcnosti mi to môže iba pomôcť. Nemôžem stále iba dominovať. Musím sa naučiť zápasiť aj v náročných situáciách a toto bola jedna z nich. Bol to najnáročnejší súper, proti akému som dosiaľ nastúpil. Mal som prichystanú skvelú taktiku, ktorá fungovala. Unavoval som ho a kontroloval som situáciu. Stačilo, aby som v záverečnom kole ‚nezaspal´, žiaľ, presne to sa stalo. Ale nevidím to tragicky, zvíťazil som a to je dôležité,“ povedal 33-ročný bojovník.

Boxerská premiéra čaká aj na Rytmusa

Niekdajší účastník populárneho amerického UFC uviedol, že v Bratislave sa mu veľmi páčilo. „Som tu veľmi šťastný. Cítil som sa ako doma. Nebol žiaden rozdiel oproti zápasom v Pardubiciach či Plzni. Na Slovensku sú skvelí fanúšikovia,“ uviedol priateľ slovenskej playmate Lely Céterovej, ktorý sa netají svojou ambíciu vrátiť sa späť do UFC.

Arbi Mežidov, Ľudovít Klein
Zľava: Arbi Mežidov z Ruska a Ľudovít Klein zo Slovenska počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. november 2018. Foto: SITA/Jana Birošová.

„Z ostatných pätnástich zápasov mám štrnásť víťazstiev. Neviem, čo viac by som mohol urobiť, aby som sa dostal späť. Je to otázka času. Možno musím zvíťaziť ešte raz, dva alebo tri razy. Ak neprehrám, je zrejmé, že sa tam dostanem,“ dodal Vémola.

Arbi Mežidov, Ľudovít Klein
Zľava: Arbi Mežidov z Ruska a Ľudovít Klein zo Slovenska počas galavečera zmiešaných bojových umení (MMA) na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Bratislava, 18. november 2018. Foto: SITA/Jana Birošová.

Spomedzi slovenských zástupcov najviac lákal Ľudovít Klein s trénerom Attilom Véghom, ktorý zdolal jednomyseľným výrokom rozhodcov Arbiho Mežidova a ukončil jeho sériu siedmich triumfov po sebe. Podporu Kleinovi vyjadril v bezprostrednej blízkosti aj elitný slovenský reper Patrik Vrbovský.

Na populárneho Rytmusa čoskoro čaká boxerská premiéra – 27. decembra sa postaví proti českému reperovi a thaiboxerovi Marpovi (vl. menom Otakar Petřina) v pražskej O2 Arene.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš KovácsTomi Kid Kovács