Foto: Traja školáci na bicykli „preleteli“ cez Škodovku, najstarší z trojice porušil takmer všetky predpisy

nehoda, Štefanov
Škodovka po náraze s bicyklom, na ktorom sedeli traja chlapci vo veku 12, 10 a 9 rokov. Foto: www.facebook.com.

O veľkom šťastí môžu hovoriť traja malí kaskadéri, ktorí v Štefanove v okrese Senica doslova preleteli cez auto. Trojica chlapcov vo veku 12, 10 a 9 rokov sedela na jednom bicykli. Deti sa spustili po vedľajšej ceste, ktorá klesala do križovatky a čelne sa zrazili s prichádzajúcim autom.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, najstarší z trojice, ktorý riadil bicykel, porušil pri jazde takmer všetky predpisy. Napriek tomu, že deti pri náraze preleteli cez vozidlo, dopravná nehoda si vyžiadala iba jedno ľahké zranenie.

Polícia upozorňuje rodičov, aby pred prázdninami poučili svoje deti a vysvetlili im základné pravidlá cestnej premávky. Ako upozornila Linkešová, ani v rámci zábavy nie je dovolené, aby deti do 15 rokov viezli na bicykli iné osoby. Treba mať na pamäti, že takéto nehody sa zväčša končia s vážnymi zraneniami alebo smrťou.

nehoda, Štefanov
Bicykel, na ktorom trojica školákov preletela cez Škodovku. Chlapci vo veku 12, 10 a 9 rokov sedeli na jednom bicykli a spustili sa po vedľajšej ceste, ktorá klesala do križovatky a čelne sa zrazili s prichádzajúcim autom. Foto: www.facebook.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom