Foto: V Kalynivke horela munícia, požiar vyšetrujú ako sabotáž (aktualizované)

Ukrajina
Silná explózia muničného skladu v obci Kalynivka na západe od Kyjeva,. Vláda evakuovala viac ako 30-tisíc ľudí. 27. september 2017 Foto: SITA/AP
  • aktualizácia 29. septembra, 17:30

MOSKVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Požiar muničného skladu v ukrajinskej Kalynivke, ktorý zničil obrovské množstvo munície ukrajinskej armády, vyšetrujú ako sabotáž.

Informovala o tom v stredu hovorkyňa Ukrajinskej tajnej služby Olena Gitljanska. O sabotáži hovorí aj ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman, ktorý po stredajšom mimoriadnom rokovaní vlády pripomenul, že Ukrajina je vo vojne a je jasné, že jej nepriatelia „spravia všetko, čo je v ich silách, aby ju oslabili“.

V dôsledku rozsiahleho požiaru, ktorý sa v noci z utorka na stredu rozhorel v muničnom sklade v Kalynivke, vzdialenej približne 190 kilometrov na juhozápad od Kyjeva, museli z mesta evakuovať viac ako 30-tisíc ľudí. Úrady v oblasti tiež vypli elektrinu a zastavili dodávky plynu.

Podľa aktuálnych informácií ukrajinskej televízie 112 požiar zničil doteraz 188-tisíc ton munície vrátane rakiet do ukrajinských raketových systémov Grad. Obete ani zranenia nie sú hlásené.

Plamene už zničili štyri obytné budovy. Premiér Volodymyr Hrojsman prišiel v stredu ráno na miesto a lokálnej televízii povedal, že situácia je pod kontrolou. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Volodymyr Hrojsman