Foto: V kovošrote našli cvičnú leteckú bombu, zasahoval aj policajný pyrotechnik

POLÍCIA: Zaistila nájdenú muníciu
Cvičnú leteckú bombu našli v stredu pri nakladaní starého odpadu v kovošrote v Dubnici nad Váhom. Na mieste zasahoval policajný pyrotechnik. Muníciu previezli do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom. Bratislava, 14. február 2019. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

BRATISLAVA/DUBNICA NAD VÁHOM 14. februára (WebNoviny.sk) – Cvičnú leteckú bombu našli v stredu pri nakladaní starého odpadu v kovošrote v Dubnici nad Váhom. Na mieste zasahoval policajný pyrotechnik.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, išlo o súčasnú muníciu, a to cvičnú leteckú bombu pravdepodobne Jupiter OFAB-100-110-TU.

Používa sa k výcviku pilotov, neobsahuje trhavinu a na tele bomby je vyznačený červený kríž – cvičná, bez šablonácie. Muníciu previezli do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom. Miesto nálezu ešte skontrolovali, inú muníciu nenašli.

POLÍCIA: Zaistila nájdenú muníciu
Cvičnú leteckú bombu našli v stredu pri nakladaní starého odpadu v kovošrote v Dubnici nad Váhom. Na mieste zasahoval policajný pyrotechnik. Išlo o súčasnú muníciu, a to cvičnú leteckú bombu pravdepodobne Jupiter OFAB-100-110-TU. Používa sa k výcviku pilotov, neobsahuje trhavinu a na tele bomby je vyznačený červený kríž- cvičná, bez šablonácie. Muníciu previezli do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom. Bratislava, 14. február 2019. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom