Foto: V Prešove bola už ôsmykrát živá Krížová cesta

VEĽKÁ NOC: Živá krížová cesta v Prešove
Ukrižovaný Ježiš, ktorého hrá Matúš Jurko počas živého zobrazenia poslednej cesty Ježiša Krista na Veľký piatok v rámci Veľkonočných sviatkov. Zobrazenia autentických zastavení Krížovej cesty začali na Hlavnej ulici a vyvrcholili ukrižovaním a pochovaním Ježiša Krista v Záhrade umenia. Prešov, 30. marec 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský.

PREŠOV 30. marca (WebNoviny.sk) – Už po ôsmykrát oživilo centrum Prešova autentické stvárnenie Krížovej cesty v podaní amatérskych hercov z farnosti v Nižnej Šebastovej.

Ako agentúru SITA informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, ide o vysoko emotívne spracovanie tradičného biblického príbehu. Autentické zobrazenie štrnástich zastavení Krížovej cesty sa začalo na pešej zóne, pred mestským úradom Pilátovým súdom.

Diváci uvideli aj Ježišovo bičovanie a mučenie, v sprievode sa potom išlo cez prepojovaciu komunikáciu medzi konkatedrálou sv. Mikuláša a južným parkom na Hlavnú ulicu. Aj na nej zažili diváci jednotlivé biblické udalosti – pády Ježiša pod krížom či stretnutie s Veronikou, ktorá mu podala ručník. Cez Svätoplukovu ulicu sa sprievod presunul do Záhrady umenia, kde sa uskutočnila scéna ukrižovania, sňatia z kríža a uloženia Ježišovho tela do hrobu.

Už tradičné podujatie s amatérskymi hercami z farnosti Nižná Šebastová pripravilo mesto Prešov spoločne s dobrovoľníkmi z neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život a s členmi Združenia kresťanských seniorov Slovenska.

Piatkové živé stvárnenie biblickej Krížovej cesty bolo z centra Prešova vysielané aj na internetovom streame na adrese https://livestream.com/filmasro/krizova.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom