Foto: V prípade tragickej zrážky autobusu s kamiónom na R1 pri Badíne začali trestné stíhanie

NEHODA: Zrážka nákladiaka s autobusom na R1
Dopravnú nehodu na ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena v katastri obce Badín neprežili dvaja ľudia. Na ceste sa zrazili nákladné auto s autobusom. Pri udalosti zasahujú takmer dvadsiati hasiči z Banskej Bystrice, Zvolena, Žiaru nad Hronom a hasiči z Pliešoviec, ktorí na miesto smerujú s evakuačným autobusom HaZZ. Na mieste udalosti je aj tím krízovej intervencie HaZZ a vrtuľník na prevoz zranených. Bratislava, 23. apríl 2018. Foto: SITA/Prezídium HaZZ

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 24. apríla (WebNoviny.sk) – V prípade tragickej zrážky autobusu s kamiónom, ktorá sa stala v pondelok krátko po 15:00 na R1 v katastri obce Badín, začala polícia trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. Vyžiadala si dve obete, jedenásť osôb sa zranilo, z toho štyri ťažko.

Podľa doterajších informácií 52-ročný vodič autobusu zo zatiaľ nezistených príčin pravou prednou časťou narazil do ľavej zadnej časti ťahača s návesom, ktorý pre krátkodobú poruchu stál na krajnici.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k zrážke došlo v momente, keď sa 66-ročný poľský vodič jazdnej súpravy po odstránení chyby rozbiehal. O život prišiel 44-ročný Peter K. a 29-ročná žena z Rakytoviec. Štyri ženy (36, 40, 67, 67) utrpeli ťažké zranenia. Päť ďalších žien a dvaja muži vrátane vodiča autobusu sa zranili ľahko.

Škody na vozidlách odhadli na 40-tisíc eur. Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy. Cesta v smere od Banskej Bystrice na Zvolen bola uzatvorená až do 00:30.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom