Foto: Diaľnica D1 bola pre nehodu kamiónu a troch áut uzavretá, príčinou bola zrejme nepozornosť (aktualizované)

dopravná nehoda, diaľnica D1
Hasiči zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na 64,5 kilometri diaľnice D1 v smere na Hlohovec v katastri obce Červeník. Pri nehode sa zrazil kamión s dodávkou a dvomi osobnými autami. Kamión po náraze prerazil stredové zvodidlá a skončil v protismere. 29. júl 2019 Foto: HaZZ
  • aktualizované 30. júla, 16:12

Nepozornosť jedného z vodičov bola zrejme príčinou vážnej hromadnej nehody, ktorá sa stala v pondelok popoludní na diaľnici D1 pri Hlohovci. V smere na Trnavu, asi 500 metrov od križovatky na Hlohovec, došlo ku kolízii troch vozidiel.

Kamión vynieslo do betónových zvodidiel

Vodič Fiatu Ducato, ktorý išiel za kamiónom v pravom jazdnom pruhu, pravdepodobne chcel kamión predbehnúť a v ľavom jazdnom pruhu si nevšimol prichádzajúci Peugeot 406.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodič kamióna s rakúskym evidenčným číslom sa snažil zareagovať na vzniknutú situáciu, ale vzhľadom na plne naložený náves ho vynieslo do stredových betónových zvodidiel, ktoré prerazil.

V opačnom smere na Piešťany došlo vzápätí k zrážke s ďalšími vozidlami.

Najvážnejšie zranenia utrpela 16-ročná dievčina a 43-ročná žena. Zranil sa aj vodič kamióna. Všetky zranené osoby previezli do okolitých nemocníc. Pri nehode polícia alkohol u vodičov nezistila.

Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť

Predbežné škody odhadli na 40-tisíc eur. Z poškodenej palivovej nádrže vytieklo niekoľko litrov nafty do okolia, tieto škody zatiaľ vyčíslené neboli. Presné príčiny a okolnosti nehody naďalej vyšetrujú.

Polícia upozorňuje vodičov, že najmä v smere na Piešťany je stále prejazdný iba jeden jazdný pruh. Vodičov žiadajú, aby zvýšili opatrnosť a zbytočne nevytvárali kolízne situácie.

Šoférov zároveň upozorňujú, aby nezabúdali na bezpečnosť a na diaľnici skôr, ako sa preradia do iného jazdného pruhu, skontrolovali situáciu za sebou a vedľa seba. Veľa vodičov si nepreverí najmä tzv. mŕtve uhly a začnú s preraďovaním bez kontroly v spätnom zrkadle a často bez použitia smerovky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ATE Air - Transport Europe