Foto: Vo Veľkom Šariši sa zrútil vrtuľník, pred pádom sa zrejme zamotal do drôtov (aktualizované)

Pád, vrtuľník
Pád vrtuľníka vo Veľkom Šariši. Foto: HaZZ.
  • aktualizované 7. júla 21:24

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Vo Veľkom Šariši, v mestskej časti Kanaš, havaroval malý vrtuľník. O život prišiel jeden človek.

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, nešťastie bolo ohlásené o 18:42.

Obeťou je Marián T.

Malý dvojmiestny vrtuľník sa podľa informácii agentúry SITA mal zachytiť do vysokonapäťového vedenia. „Vo vnútri bola jedna osoba, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,“ informoval operačný dôstojník.

Ako dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, obeťou je 63-ročný pilot Marián T.

„Prešovský vyšetrovateľ začína trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Okolnosti a príčina pádu vrtuľníka je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla policajná hovorkyňa. Dodala, že na mieste sú aj príslušníci Leteckého a námorného vyšetrovacieho úradu.

Výpadky elektriny

Kolízia vrtuľníka s elektrickým vedením na napäťovej úrovni veľmi vysokého napätia spôsobila aj hromadné výpadky v distribúcii elektriny.

„Najviac zasiahnuté lokality sú Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov. Aktuálne o 20.30 hod. evidujeme vyše 55-tisíc odberných miest bez elektriny,“ informovala agentúru SITA Andrea Vlková z Východoslovenskej distribučnej, a.s (VSD) s tým, že pohotovostné zložky VSD okamžite vyrazili do terénu.

„Vzhľadom na príčinu výpadku nie je aktuálne možné presne odhadnúť čas znovuzásobenia zasiahnutej časti distribučného územia,“ dodala Vlková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom