Foto: Legendárna Lindsey Vonnová nedosiahne veľký cieľ, ohlásila koniec kariéry

Lindsay Vonnová
Americká lyžiarka Lindsay Vonnová. Foto: archívne, SITA/AP

AARE 1. februára (WebNoviny.sk) – Americká lyžiarka Lindsay Vonnová (34) po majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare (4. – 17. februára 2019) ukončí svoju profesionálnu kariéru.

Legendu lyžiarskych svahov dlhodobo trápia zdravotné problémy s kolenami. Pôvodne chcela svoju bohatú a úspešnú kariéru ukončiť až v decembri na pretekoch Svetového pohára v kanadskom Lake Louise. Zdravotný stav však najúspešnejšej lyžiarke v histórii Svetového pohára nedovolí pokračovať už ani do konca tejto sezóny.

Náročné dva týždne rozhodovania

Zatiaľ naposledy sa Vonnová predstavila na súťažných svahoch pred dvoma týždňami v talianskej Cortine d’Ampezzo, kde však do cieľa neprišla. Neskôr sa rozplakala, keď hovorila o svojej bolesti v kolenách.

„Boli to náročné dva týždne rozhodovania. Napokon som sa zmierila s tým, že už nedokážem pokračovať vo svojej kariére,“ uviedla na svojom Instagrame víťazka rekordného počtu 82 podujatí v rámci Svetového pohára.

Nevyrovná absolútny rekord

Vonnová sa na MS v Aare postaví na štart zjazdu a super-G. S najväčšou pravdepodobnosťou tak Američanka nevyrovná absolútny rekord v počte víťazstiev vo Svetovom pohári, ktorý drží legendárny Švéd Ingemar Stenmark s 86 triumfami.

„Úprimne, nemrzí ma, že končím. Mrzí ma, že nedosiahnem svoj veľký cieľ. Napriek tomu, dosiahla som niečo, čo žiadna iná žena v histórii – 82 víťazstiev vo Svetovom pohári, 20 krištáľových glóbusov, tri olympijské medaily a sedem medailí z majstrovstiev sveta. Na to budem navždy hrdá,“ uzavrela štvornásobná držiteľka veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lindsey Vonnová