Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ARMÁDA: Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vrtuľník UH-60 Blackhawk Vzdušných síl Slovenskej republiky počas medzinárodného cvičenia Slovenský štít 2018 v areáli Centra výcviku Lešť, na ktorom minister obrany SR predstavil predsedovi vlády SR a členom vlády spôsobilosť Ozbrojených síl SR. Lešť, 27. september 2018. Foto: SITA/Jakub Julény.

Foto: Vrtuľníky, tanky aj stovky vojakov. V Lešti prebieha medzinárodné cvičenie Slovenský štít

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – V priestoroch výcvikového centra Lešť prebieha medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018 za účasti takmer 1 500 príslušníkov slovenských a zahraničných ozbrojených síl.

V tomto roku sa na cvičení zúčastňujú okrem príslušníkov Ozbrojených síl SR aj vojaci zo štátov vyšehradskej skupiny, pozemných síl USA v Európe a Národnej gardy štátu Indiana. Celkovo používajú viac ako 200 kusov vojenskej techniky.

Cieľom tohtoročnej série cvičení Slovenský štít 2018 je najmä príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby na všetkých úrovniach velenia ozbrojených síl s využitím obranných plánov SR, až po aktiváciu článku 5 Washingtonskej zmluvy.

Slovak Shield 2018 prebieha v priestoroch Centra výcviku Lesť, ako aj v simulačnom centre Akadémie Ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

ARMÁDA: Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018
Prototyp osemkolesového transportéru Patria Ozbrojených síl SR po skončení medzinárodného cvičenia Slovenský štít 2018 v areáli Centra výcviku Lešť, na ktorom minister obrany SR predstavil predsedovi vlády SR a členom vlády spôsobilosť Ozbrojených síl SR. Lešť, 27. september 2018.Foto: SITA/Jakub Julény.
ARMÁDA: Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018
Príslušník Ozbrojených síl Slovenskej republiky počas medzinárodného cvičenia Slovenský štít 2018 v areáli Centra výcviku Lešť, na ktorom minister obrany SR predstavil predsedovi vlády SR a členom vlády spôsobilosť Ozbrojených síl SR. Lešť, 27. september 2018.Foto: SITA/Jakub Julény.
ARMÁDA: Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018
Tank typu Abrams armády Spojených štátov amerických po skončení medzinárodného cvičenia Slovenský štít 2018 v areáli Centra výcviku Lešť, na ktorom minister obrany SR predstavil predsedovi vlády SR a členom vlády spôsobilosť Ozbrojených síl SR. Lešť, 27. september 2018.Foto: SITA/Jakub Julény.
ARMÁDA: Medzinárodné cvičenie Slovenský štít 2018
Príslušníci delegácie Čínskej ľudovej oslobodeneckej armády počas medzinárodného cvičenia Slovenský štít 2018 v areáli Centra výcviku Lešť, na ktorom minister obrany SR predstavil predsedovi vlády SR a členom vlády spôsobilosť Ozbrojených síl SR. Lešť, 27. september 2018.Foto: SITA/Jakub Julény.

 

Odporúčané články

Foto: Slováci si pripomenuli Deň Ozbrojených síl SR, minister Gajdoš chce modernú armádu Foto: Minister Gajdoš privítal slovenských vojakov, ktorí sa vrátili z mierovej misie na Cypre

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X