Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Podchod na Trnavskom mýte
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pohľad v podchode na Trnavskom mýte. Križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Bratislava, 12. október 2017. Foto: SITA/Diana Černáková.
16. októbra 2017 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Foto: Začínajú opravovať podchod na Trnavskom mýte, práce by mali trvať deväť mesiacov

BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Podchod na Trnavskom mýte v hlavnom meste SR Bratislave začínajú v pondelok 16. októbra opravovať. Revitalizáciu rozdelia na etapy a podchodom budú môcť ľudia prechádzať aj počas rekonštrukcie.

Ako informoval primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, práce by mali trvať deväť mesiacov. Podchod obnoví spoločnosť Immocap Group, investujú do neho 2,5 milióna eur. Hlavné mesto dá na eskalátory a výťahy 1,2 milióna eur.

Oprava podchodu na Trnavskom mýte

Investor chce v podchode vytvoriť prevádzky pre ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu, ale aj pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra.

Chýbať nebudú malé potraviny, občerstvenie či trafika. V rámci revitalizácie obnovia všetky vstupy do podchodu a súčasťou obnovy bude aj čiastočná renovácia električkových zastávok.

Po obnove bude vynovený priestor strážiť kamerový systém a 24-hodinová bezpečnostná služba. Od novembra plánuje začať hlavné mesto s revitalizačnými prácami aj na Trnavskom mýte.

V pláne je oprava chodníkov, vybudovanie bezbariérových prístupov k električkovým nástupištiam, oprava prístreškov na nástupištiach električiek či obnova dopravného značenia.

Nájomné jedno euro na 15 rokov

Podchod, bez eskalátorov, bude mať Immocap Group za nájomné jedno euro na pätnásť rokov. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác.

Firma a bratislavský magistrát podpísali nájomnú zmluvu vlani v novembri, po nej Immocap Group predložil koncom minulého roka rozpracovanú projektovú dokumentáciu revitalizácie podchodu hlavnému mestu na schválenie.

O prenájom priestorov prejavili záujem dve spoločnosti, okrem investora obchodného centra na Metodovej ulici v Bratislave sa o revitalizáciu podchodu uchádzala spoločnosť, ktorá mala v podchode prevádzky. Bratislavskí mestskí poslanci vlani na septembrovom zasadnutí rozhodli, že podchod opraví firma Immocap Group.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol a križovatka v mestskej časti Nové Mesto. Je to križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

Odporúčané články

Obrazom: Zničené Trnavské mýto pripravujú na obnovu, takto bude vyzerať Podchod na Trnavskom mýte bude funkčný aj cez rekonštrukciu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...