Foto: Zemetrasenie na ostrove Sulawesi má vyše 1500 obetí, pod troskami hotela našli živého človeka

Indonézia, zemetrasenie
Záchranár vychádza z vážne poškodeného hotela Mercure, pod ktorého troskami našli živého človeka, ostrov Sulawesi, Indonézia, 5. októbra 2018 Foto: SITA/AP

PALU 5. októbra (WebNoviny.sk) – Počet obetí nedávneho zemetrasenia a cunami na indonézskom ostrove Sulawesi prekročil 1 500. Informovali o tom vo štvrtok miestne úrady, ktoré zvýšili smutnú bilanciu z 1 424 už na 1 558 mŕtvych.

Takmer všetci prišli o život v meste Palu. Centrálnu časť ostrova Sulawesi zasiahla minulý piatok séria ničivých zemetrasení a následné vlny cunami, ktoré dosahovali až tri metre. Najsilnejšie zo zemetrasení malo magnitúdu 7,5. Prírodné živly na ostrove tiež zničili letiská, nemocnice a ďalšiu kľúčovú infraštruktúru.

Tím francúzskych záchranárov narazil vo štvrtok na živého človeka pod troskami hotela Mercure v meste Palu. Ako informoval člen záchranárskeho tímu z Francúzska Philip Besson, prítomnosť života signalizovali technické zariadenia, pomocou ktorých vedia záchranári pod troskami lokalizovať prítomnosť životných funkcií ako tep srdca alebo dych. K nájdenej osobe sa však nevedeli dostať, keďže sa nachádza pod hrubou vrstvou betónu a bola už tma. Vyslobodiť sa ju pokúsia v piatok skoro ráno.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom