Cyklón Enawo vyhnal z domovov tisícky ľudí

1 / 5
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cyklón Enawo vyhnal z domovov tisícky ľudí

Cyklón Enawo
Tropická búrka Enawo pripravila Madagaskare o život na najmenej päť ľudí a z domovov vyhnala viac ako 10 000 obyvateľov. Foto: SITA/AP

Tropická búrka Enawo pripravila Madagaskare o život na najmenej päť ľudí a z domovov vyhnala viac ako 10 000 obyvateľov. Enawo ešte ako cyklón zasiahol severnú časť Madagaskaru, pričom k metropole Antananarivo sa dostal v stredu.

Na severe a východe Madagaskaru prišlo o život dovedna päť ľudí a zranilo sa ďalších sedem, uviedlo v stredu večer tamojšie stredisko pre zvládanie katastrof. Len v samotnom Antananarive museli úrady evakuovať zo zaplavených oblastí vyše 700 ľudí.

Enawo sprevádzal v utorok vietor s rýchlosťou 230 kilometrov za hodinu, ktorý o deň neskôr zoslabol na 90 km/h. Samotný cyklón zároveň preklasifikovali na miernu tropickú búrku. Škody spôsobené búrkou ešte znásobili problémy tejto chudobnej africkej krajiny, ktorej viaceré oblasti kvôli predošlému obdobiu sucha aktuálne zápasia s nedostatkom potravín.

Cyklóny a tropické búrky zasahujú ostrov Madagaskar pomerne často, pričom v roku 2012 si tam cyklón Giovanna spoločne s búrkou Irina vyžiadal dovedna 112 životov.

1 / 5
Ďalšia fotka
Cyklón EnawoCyklón EnawoCyklón EnawoCyklón Enawo

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.