Modrotlač sa dostala do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva

1 / 6
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Modrotlač sa dostala do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva

KULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCO
Foto: SITA/Martin Kleibl.

Pokračovateľ rodinnej tradície výroby modrotlače Peter Trnka pri nanášaní rezervy v roku 2014. Modrotlač sa dostala do UNESCO Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva. Členovia Medzivládneho výboru dnes na Mauríciu do zoznamu UNESCO schválili zápis prvku Modrotlač. Prípravu návrhu na zápis za Slovensko zabezpečilo a koordinovalo Centrum pre tradičnú ľudovú kultúru pri Slovenskom ľudovom umeleckom kolektíve (SĽUK), ktoré je u nás zodpovedné za vykonávanie UNESCO Dohovoru o ochrane nehmotného kultúrneho dedičstva. Bratislava, 28. november 2018.

1 / 6
Ďalšia fotka
KULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCOKULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCOKULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCOKULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCOKULTÚRA: Modrotlač zapísaná do UNESCO

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X