Slovenský cyklista si pripísal na konto svoje tretie víťazstvo v šiestej, ktorá mala štart v Epernay s cieľom v Metz a merala 207,5 kilometra. Peter Sagan oslavoval v cieli ako "Hulk".Foto: SITA/AP
Peter Sagan počas 9. etapy, ktorou bola časovka na 41,5 kilometra. Slovenský cyklista prešiel trasu z Arc-et-Senans do Besanconu za 58 minút aj desať sekúnd a obsadil 105. miesto.Foto: SITA/AP
Radosť Petra Sagana po víťazstve v prvej etapy Tour de France, ktorá merala 198 kilometrov a viedla z Liége do Seraing.Foto: SITA/AP
Slovenský cyklista siahal na víťazstvo aj v 217-kilometrov dlhej 13. etape zo Saint-Paul-Trois-Chateaux do Le Cap D'Agde. V záverečnom špurte prehral o centrimetre s Nemcom Andrém Greipelom z tímu Lotto-BelisolFoto: SITA/AP
Víťazná radosť Petra Sagana v cieli tretej etapy, ktorá mala štart v Orchies a cieľ v Boulogne-sur-Mer a merala 197 kilometrov.Foto: SITA/AP
Radosť Petra Sagana po víťazstve v prvej etape Tour de France, ktorá merala 198 kilometrov a viedla z Liége do Seraing.Foto: SITA/AP
Dvadsaťdvaročný Žilinčan porazil v špurte prvej etapy Švajčiara Fabiana Cancellaru (v žltom) a Edvalda Boassona Hagena.Foto: SITA/AP
Slovenský cyklista Peter Sagan počas štvrtej etapy, ktorá merala 214,5 kilometra a viedla z Abbeville do Rouen.Foto: SITA/AP
Švajčiarsky cyklista Fabian Cancellara a "zelený" Peter Sagan pred štartom druhej 198- kilometrovej etapy z Vise do Tournai.Foto: SITA/AP
Dvadsaťdvaročný Žilinčan siahal na víťazstvo aj v 12. etape zo St. Jean de Maurienne do Annonay, ktorá bola s 226 km najdlhšou na 99. ročníku. V cieli však majiteľa zeleného dresu zákerne zablokoval Austrálčan Matthew Harley Goss. Peter Sagan skončil tretí, etapu vyhral David Millar.Foto: SITA/AP
Peter Sagan sa raduje z víťazstva v tretej etape z Orchies do Boulogne-sur-Mer, ktorá merala 197 kilometrov.Foto: SITA/AP
Peter Sagan počas 14. etapy z Limoux do Foix, ktorá merala 191 kilometrov.Foto: SITA/AP
Zľava: Majitelia najcennejších dresov Tour de France, Tejay van Garderen, Bradley Wiggins, Peter Sagan a Thomas Voeckler .Foto: SITA/AP
Peter Sagan štartoval od druhej etapy, v ktorej si prvýkrát na seba obliekol zelený dres z prvého radu spolu s ďalšími držiteľmi najcennejších dresov.Foto: SITA/AP
Radosť Petra Sagana po záverečnej etapy na pódiu v Paríži.Foto: SITA/AP
Peter Sagan sa na parížskom pódiu tešil spoločne s celkovým víťazom Bradleym Wigginsom (v žltom) a najlepším vrchárom Thomasom Voecklerom, ktorý získal bodkovaný dres.Foto: SITA/AP
Peter Sagan chodil s výnimkou prológu na slávnostný ceremoniál pravidelne po každej etape a stal sa najdekorovanejším jazdcom pretekov, na ktorých mu prischla prezývka Tourminátor.Foto: SITA/AP
Peter Sagan sa nestratil ani v horských etapách, takto si počínal v jednom v zjazde počas 12 etapy zo Saint-Jean-de-Maurienne do Annonay, ktorá merala 226 kilometrov.Foto: SITA/AP
Súboj Petra Sagana a Marka Cavendisha v záverečnom špurte 20. etapy na Elyzejských poliach v Paríži.Foto: SITA/AP
Hromadný špurt na Elyzejských poliach vyhral Mark Cavendish, Slovák Peter Sagan bol druhý.Foto: SITA/AP
Zľava: Peter Sagan a jeho kolegovia z tímu Liquigas_Cannondale, Ivan Basso a Vicenzo Nibali počas 15. etapy Tour de France zo Samatan do Pau, ktorá merala 158,5 kilometra.Foto: SITA/AP
Zľava: Majitelia najcennejších dresov Tour de France na pódiu v Paríži - Peter Sagan, Bradley Wiggins, Thomas Voeckler a Tejay van Garderen.Foto: SITA/AP
Víťaz 20. etapy Mark Cavendish spoločne so slovenskou hviezdou Petrom Saganom.Foto: SITA/AP
Slovenského cyklistu si obľúbili aj fanúšikovia. Peter Sagan takto rozdával podpisy pred 241,5-kilometrovou štvrtou etapou z Abbeville do Rouen.Foto: SITA/AP
Ani novinári nedali slovenskej hviezde vydýchnuť. Ako líder bodovacej súťaže musel poskytovať aj viac rozhovorov.Foto: SITA/AP
V 4. etape z Abbeville do Rouen, ktorá merala 241,5 kilometra nestačil Peter Sagan v záverečnom špurte na Nemca Andrého Greipela z tímu Lotto-Belisol a Alesandra Petacchiho z Lampre. Dvadsaťdvaročný Žilinčan skončil tretí.Foto: SITA/AP
Peter Sagan počas poslednej 20. etapy, ktorá merala 120 kilometrov a mala cieľ na Elyzejskcýh poliach v Paríži.Foto: SITA/AP