Útok v Londýne

1 / 27
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Útok v Londýne

Útok v Londýne
SITA/AP

V londýnskej štvrti Westminster sa v stredu 22. marca odohrala séria minimálne dvoch zrejme prepojených násilných incidentov. Polícia celú situáciu až do zistenia ďalších faktov posudzuje ako teroristický čin.

Podľa dosiaľ dostupných informácií útočník vo vozidle značky Hyundai najskôr na Westminsterskom moste narážal do chodcov, následne vrazil do oplotenia objektu parlamentu. Potom utiekol z auta a vbehol cez vstupnú bránu do objektu parlamentu, kde pobodal policajta. Útočníka podľa svedkov smrteľne postrelila polícia.

Priamo na moste zahynula jedna zo zranených žien. Medzi zranenými sú aj traja francúzski študenti, uviedli francúzske médiá, ktorých informácie potvrdil premiér Bernard Cazeneuve.

Incident sa stal okolo 14.45 h miestneho času (15.45 h SEČ). Zranenia utrpelo mnoho ľudí, pričom niektorí chodci na Westminsterskom moste spadli dolu, keď sa uhýbali autu. Z rieky Temža vytiahli živú, avšak zranenú ženu. Lekár z nemocnice sv. Tomáša povedal, že niektoré zranenia sú mierne ale niektoré „katastrofálne“. Medzi zranenými sú zrejme aj traja policajti.

 

1 / 27
Ďalšia fotka
Útok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneBritain Parliament IncidentÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v LondýneÚtok v Londýne

Najčítanejšie za 24 hodín

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.