Fotografie zo zápasu MS v hokeji do 20 rokov, v ktorom Slovensko šokovalo USA

Filip Krivošík, Joseph Woll, Quinn Hughes
Slovenský útočník Filip Krivošík v súboji s americkým brankárom Josephom Wollom a obrancom Quinnom Hughesom počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28. december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.

BUFFALO 29. decembra (WebNoviny.sk) – Slováci sa na majstrovstvách sveta v hokeji do 20 rokov v americkom Buffalo postarali o prvotriednu senzáciu, keď šokujúco zdolali obhajcov titulu Američanov.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša boli počas celého duelu pod veľkým tlakom, no statočne vzdorovali veľkému favoritovi stretnutia. Zásluhu na tom mal výborný výkon brankár Romana Durného či obetavosť korčuliarov, ktorí sa hádzali do striel súpera.

V 25. minúte otvoril skóre stretnutia v prečíslení slovenský útočník Filip Krivošík, za domácich však v 32. minúte vyrovnal Brady Tkachuk. V 56. min poslal Slovákov do vedenia opäť Krivošík, ale veľmi rýchlo vyrovnal na 2:2 po chybe v rozohrávke Casey Mittelstadt. Tím SR však o minútu neskôr opäť vyhrával, fantastickú individuálnu akciu predviedol Samuel Buček a rozhodol o triumfe Slovákov.

Slováci čakali na triumf nad Američanmi na MSJ dlhých deväť rokov, predtým sa im to podarilo na šampionáte v sezóne 2008/2009 vo štvrťfinále play-off. V slovenskom tíme vtedy hrali Jaroslav Janus, Tomáš Tatar, Richard Pánik, Marek Viedenský či Marek Ďaloga. Slovenskému družstvu sa vo štvrtok podarilo ukončiť deväťzápasovú víťaznú šnúru tímu USA na MS hráčov do 20 rokov.

Joseph Woll, Adam Fox, Miloš Roma
Zákrok amerického brankára Josepha Wolla po zakončení slovenského útočníka Miloša Romana počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28. december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.
Brady Tkachuk, Joey Anderson, Scott Perunovich
Americký útočník Brady Tkachuk sa so spoluhráčmi Joeym Andersonom a Scottom Perunovichom teší z gólu v sieti Slovenska počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28 december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.
Logan Brown, Roman Durný
Zákrok slovenského brankára Romana Durného po zakončení amerického útočníka Logana Browna počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28. december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.

Viac k osobe Jaroslav JanusMarek ĎalogaMarek ViedenskýRichard PánikSamuel BučekTomáš Tatar