Franck Ribéry zaplatí za incident s Robbenom 50-tisíc eur

Bez názvu
Franck Ribéry Foto: SITA/AP

BERLÍN 21. apríla (WEBNOVINY) – Francúzsky reprezentačný stredopoliar v službách nemeckého Bayernu Mníchov Franck Ribéry zaplatí pokutu 50-tisíc eur za potýčku s tímovým kolegom Arjenom Robbenom počas polčasovej prestávky prvého duelu semifinále futbalovej Ligy Majstrov proti Realu Madrid.

Stredopoliari sa pustili do seba pre situáciu, ku ktorej došlo tesne prestávkou v nadstavenom čase. Robben s Ribérym sa hádali o to, kto má rozohrať priamy kop.

Holanďan napokon presvedčil Francúza, aby nechal kopať Toniho Kroosa, ktorý však trafil len múr postavený hráčmi Realu. Ribéry v šatni potom neudržal nervy na uzde a k slovným výčitkám neskôr pridal aj pästné.

„Čo sa stalo v kabíne, to tam aj zostane. Viac sa k tomu nebudeme vyjadrovať,“ uviedol pre Bild mediálny riaditeľ Bayernu Markus Hörwick. Robben prišiel na pozápasový rozhovor pred televíznymi kamerami s monoklom pod okom.

Ribéry s Robbenom absolvovali v stredu po víťaznom zápase (2:1) pohovor s vedením klubu, Francúz sa musel ospravedlniť a dostal spomenutú pokutu. Obe strany v snahe dosiahnuť úspech mali podľa Sport Bild zakopať vojnovú sekeru.