Francúz Agnel sa po dvoch zlatých cíti ako mimozemšťan

Yannick Agnel
Yannick Agnel Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. júla (WEBNOVINY) – Francúzsky plavec Yannick Agnel priznal, že zisk dvoch zlatých medailí na Hrách XXX. olympiády v Londýne v ňom zanechal pocit tvora z inej planéty.

Dvadsaťročný rodák z Nimes najprv v nedeľu pomohol Francúzsku k zisku olympijského zlata v štafete na 4 x 100 m voľný spôsob a v pondelok dosiahol individuálny triumf v krauliarskej dvojstovke.

„Od pondelňajšieho večera sa cítim ako mimozemšťan. Je to celkom zábavné a cool. Myslím si, že bude trvať celý týždeň, kým si uvedomím, čo sa vlastne stalo,“ povedal Agnel, ktorý bude ešte súťažiť v disciplínach 50 m a 100 m voľný spôsob a štafetu 4 x 200 m voľný spôsob.

Agnelove výkony donútili francúzskeho prezidenta Francoisa Hollandea k osobnému stretnutiu v mix zóne, aby mu mohol povedať, že celé Francúzsko je veľmi hrdé na svojho nového olympijského hrdinu. „Pozoruhodné. Je to veľká odmena pre francúzske plávanie, moment pýchy pre neho a povzbudenie pre celý tím. Agnel nenechal nikoho na pochybách,“ vyjadril sa Hollande.

Chválou na margo Agnelovho pondelkového výkonu, v ktorom Francúz dosiahol čas 1:43,14 min a dohmatol o 1,79 sekundy skôr ako dvojica Park Tae-hwan (Kór. rep.) a Jang Sun (Čína) nešetril ani Michael Phelps. „Boli to neuveriteľné preteky,“ zhodnotil Agnelov výkon fenomenálny Američan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Phelps