Francúzi budú na OH ľahšie obhajovať zlato, Nórky ťažšie

Hadzana
Foto: SITA

LONDÝN 30. mája (WEBNOVINY) – V stredu podvečer vyžrebovali v londýnskom Crystal Palace National Sports Centre hádzanárske turnaje na OH 2012, kam sa slovenské výbery neprebojovali.

V kategórii mužov sa francúzsky obhajca prvenstva spred štyroch rokov a zároveň aktuálny majster sveta dostal do A-skupiny so Švédskom, Islandom, domácou Veľkou Britániou, Argentínou a Tuniskom.

Menej šťastia mal úradujúci európsky šampión Dánsko, ktorého v B-skupine čakajú ďalší traja semifinalisti z ME 2012 Chorvátsko, Srbsko a Španielsko, navyše aj Maďarsko a Kórejská republika.

Aj v kategórii žien je papierovo jednoduchšia A-skupina s Čiernou Horou, Ruskom, Chorvátskom, Veľkou Britániou, Brazíliou a Angolou.

V B-skupine si úradujúce olympijské víťazky a svetové šampiónky Nórky zmerajú sily s reprezentantkami trojice krajín – Francúzsko, Španielsko, Dánsko, ktoré boli tiež v semifinále MS 2011. Navyše v „béčku“ budú účinkovať aj vicemajsterky Európy Švédky a nepríjemné Kórejčanky.

V šesťčlenných základných skupinách sa začne hrať 28. júla. Štyri najlepšie družstvá zo skupín postúpia do štvrťfinále, po ktorom bude nasledovať semifinále a stretnutia o medailové pozície. Finále ženského turnaja je na programe 11. augusta, muži budú bojovať o zlato o deň neskôr 12. augusta.

Hádzanársky turnaj mužov na OH 2012 v Londýne (28. 7. – 12. 8.):

Žreb základných skupín olympijského turnaja mužov:

A-skupina: Francúzsko, Švédsko, Island, Veľká Británia, Argentína, Tunisko

B-skupina: Španielsko, Chorvátsko, Maďarsko, Srbsko, Dánsko, Kórejská republika

Hádzanársky turnaj žien na OH 2012 v Londýne (28. 7. – 11. 8.):

Žreb základných skupín olympijského turnaja žien:

A-skupina: Čierna Hora, Rusko, Chorvátsko, Veľká Británia, Brazília, Angola

B-skupina: Nórsko, Španielsko, Dánsko, Francúzsko, Švédsko, Kórejská republika

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom